Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

II Konfederacja Ferska zwana Gellońską

Najstarsza prowincja Księstwa Sarmacji oraz nasza stolica, Książęce Miasto Grodzisk

II Konfederacja Ferska zwana Gellońską

Postprzez Zombiakov 23 lut 2020, o 21:48

Niniejszym zwołuję II Konfederację Ferską, zwaną Gellońską.

Celem naszym będzie szereg spraw fundamentalnych:
  1. uporządkowanie struktur administracyjnych
  2. przywrócenie dobrych obyczajów
  3. rozwój kultury i nauki

Bez fundamentu nie zbudujemy domu toteż cele są na ten czas nieliczne.
Zapraszam do pytań i dyskusji.
Zachęcam do podpisywania.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Re: II Konfederacja Ferska zwana Gellońską

Postprzez von Thorn-Janiczek 23 lut 2020, o 23:34

1. Na czym ma polegać uporządkowanie struktur administracyjnych? Czy ma to być ograniczenie osadnictwa do najbardziej zamieszkałych miejsc (1. Grodzisk 2. Fer 3. Harz) czy… No właśnie, co? Bo mamy miejsca, gdzie żyje 1-2, a nawet 0 mieszkańców.

2. Czyli jakich?

3. W jaki sposób i przez kogo - a co ważniejsze, w jakim obrębie (tu powracamy do pkt. 1).

Szalenie nieprecyzyjne te sprawy fundamentalne.
kpt. KSP bar. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 23 lut 2020, o 23:58

von Thorn-Janiczek napisał(a):Szalenie nieprecyzyjne te sprawy fundamentalne.

Dziekuje za te szalenie dobre pytania. Pozwole zebrac mysli pozostalym zgromadzonym i odpowiem zbiorczo podczas jutrzejszego wieczornego dyzuru namiestnikowskiego.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez von Thorn-Janiczek 24 lut 2020, o 10:47

A do 3. punktu dodałbym jeszcze, prócz nauki i kultury, gospodarkę. Też warto ją rozwinąć, choćby po to, by mógł się rozwinąć upadły Fer.
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 24 lut 2020, o 18:39

@BvTJ
W odpowiedzi na zadanie pytania.

1. Uporządkowanie struktur administracyjnych to przede wszystkim uporządkowanie informacji.
Znalezienie aktualnego wykazu urzędników i lokalnych przywódców Sarmacji jest niemożliwe.

http://staro.sarmacja.org/wladze/
https://www.sarmacja.org/prowincja/profil/P00001

Próżno też szukać biurokratycznej aktywności naszego regionu-państwa a na biurokracji opiera się wirtualna państwowość. Bez biurokracji ciężko nawet powiedzieć czy ktoś pełni swoją funkcję czy nie. Należy stworzyć warunki w których pewna dobra ilość biurokracji może kwitnąć.

Przegląd samorządów niższego szczebla planowałbym na drugą falę Konfederacji.

2. Dobre obyczaje opierają się na dwóch filarach.
a) Wychowanie
b) Honor (i nie mam na mysli submarki Huaiwei)

3. Rozwój kultury i nauki to wspólne zadanie dla wszystkich. Począwszy od nawet najmniejszego artykułu, poprzez zebranie informacji o kolejnych konfederacjach, aż po wystawę dzieł ulicznych samouków. To przykłady - ale kultura, choćby i chwilowe jej emanacje, to jeden z filarów państwowości.

... co do Gospodarki nie czyniłbym jej częścia pierwszej fali Konfederacji Gellońskiej. Osobiście podchodzę do tego tak, że pisanie kolejnego systemu gospodarczego "od zera" w php byłoby masochizmem, a restart Zyriusza też i sadyzmem. Zanim więc gospodarka wskoczy do proponowanej przeze mnie Konfederacji lub którejkolwiek jej fali, to najpierw musiałby być dobry pomysł jak to obsłużyć.

Pozwolę sobie przypomnieć moją koncepcję która co prawda nie jest punktem wyjścia ale wyraża w sposób usystematyzowany moje głęboko zakorzenione przekonania widoczne również w Konfederacji.
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11341/
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 1 mar 2020, o 22:20

/radio-trzask-trzask/ Goraco zachecam do przystepowania do Konfederacji. Wprowadzmy porzadek, wypracujmy zmiany. /radio-szum-szum/
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez von Thorn-Janiczek 2 mar 2020, o 22:43

Zombiakov napisał(a):@BvTJ
W odpowiedzi na zadanie pytania.

1. Uporządkowanie struktur administracyjnych to przede wszystkim uporządkowanie informacji.
Znalezienie aktualnego wykazu urzędników i lokalnych przywódców Sarmacji jest niemożliwe.

http://staro.sarmacja.org/wladze/
https://www.sarmacja.org/prowincja/profil/P00001

Próżno też szukać biurokratycznej aktywności naszego regionu-państwa a na biurokracji opiera się wirtualna państwowość. Bez biurokracji ciężko nawet powiedzieć czy ktoś pełni swoją funkcję czy nie. Należy stworzyć warunki w których pewna dobra ilość biurokracji może kwitnąć.

U mnie idzie to powoli ponieważ jak wiesz, chcę "zaorać" Fer. Wtedy powstanie, mam nadzieję, zalążek aktywniejszej miejscowości. Chciałbym do piątku przesłać na priv konkretniejsze plany "zaorania".

Zombiakov napisał(a):3. Rozwój kultury i nauki to wspólne zadanie dla wszystkich. Począwszy od nawet najmniejszego artykułu, poprzez zebranie informacji o kolejnych konfederacjach, aż po wystawę dzieł ulicznych samouków. To przykłady - ale kultura, choćby i chwilowe jej emanacje, to jeden z filarów państwowości.

W kwestii kultury prężnie działa m.in. @Bocian . Myślę, że pięknie zaangażuje się także Basilio Aldobrandini. W nich chciałbym widzieć wspólną siłę twórczą, którą będę wspierałz całych sił.

Zombiakov napisał(a):
... co do Gospodarki nie czyniłbym jej częścia pierwszej fali Konfederacji Gellońskiej. Osobiście podchodzę do tego tak, że pisanie kolejnego systemu gospodarczego "od zera" w php byłoby masochizmem, a restart Zyriusza też i sadyzmem. Zanim więc gospodarka wskoczy do proponowanej przeze mnie Konfederacji lub którejkolwiek jej fali, to najpierw musiałby być dobry pomysł jak to obsłużyć.

Gospodarkę widziałbym narracyjnie na tę chwilę, nie technicznie. Tak jak robię to w przypadku toru autterskiego.

@Zombiakov
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 27 mar 2020, o 20:52

Gospodarkę widziałbym narracyjnie na tę chwilę, nie technicznie. Tak jak robię to w przypadku toru autterskiego.

Podróżując po pustkowiach doszedłem do ważnych wniosków.
Wielkie miasta w których żyliśmy, w których stawialiśmy pomniki naszej megalomanii to przeszłość. Walka o ich odzyskanie i utrzymanie to wysiłek na który nas nie stać. Podobnie z wielkim przemysłem.

W mojej ocenie właściwym kierunkiem jest budowa niewielkich samowystarczalnych osiedli - z przyczyn praktycznych w sąsiedztwie infrastruktury miejskiej. Społeczności osad nowego ładu powinny świadomie angażować dostępne siły w rozwój osiedli, eksplorowanie porzuconych obszarów oraz wspólne inicjatywy jak np. odbudowa połączeń komunikacyjnych.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez von Thorn-Janiczek 27 mar 2020, o 21:56

Zombiakov napisał(a):
W mojej ocenie właściwym kierunkiem jest budowa niewielkich samowystarczalnych osiedli - z przyczyn praktycznych w sąsiedztwie infrastruktury miejskiej. Społeczności osad nowego ładu powinny świadomie angażować dostępne siły w rozwój osiedli, eksplorowanie porzuconych obszarów oraz wspólne inicjatywy jak np. odbudowa połączeń komunikacyjnych.

Pytanie, czy takie małe, samowystarczalne osady nie będą... zbyt małe i zbyt samowystarczalne, by dać upust działalności kulturalnej i gospodarczej, gdy ktoś jej zapragnie - zwłaszcza, na arenie całego księstwa. Obawiam się, że takie małe osady bedą dążyć z zasady do izolacji.
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Powrót do Starosarmacja