Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przybycie i przemowa nowego burmistrza

Najstarsza prowincja Księstwa Sarmacji oraz nasza stolica, Książęce Miasto Grodzisk

Przybycie i przemowa nowego burmistrza

Postprzez August dlS 26 paź 2019, o 18:57

Obrazek
Nowo mianowany burmistrz przed przemową.

Obrazek
Burmistrz w ratuszu.

Obrazek
Toast w ratuszu.

Obrazek
Spotkanie z mieszkańcami.

Dzisiaj do Książęcego Miasta Grodzisk przybył nowo wyznaczony burmistrz. Powitał on mieszkańców i porozmawiał z nimi przez chwilę. Zaraz potem wyszedł przed ratusz i rozpoczął przemowę:

Drodzy współobywatele!
Ja nazywam się August von Hippogriff de la Sparasan i jestem nowym burmistrzem. Powiedzmy sobie szczerze, iż to wielkie miasto, stolica, Grodzisk obecnie nieco pogrążyło się w marazmie. Dlatego ja spróbuję pomóc mu się podnieść z kolan i wywindować do gwiazd! Od jakiegoś czasu krążą w całej Sarmacji wieści o wojnie. Od teraz to już prawda. Wypowiadam wojnę marazmowi, uśpieniu i ciszy! I obiecuję, że tegoż wroga pokonam! Niech Grodzisk stanie się stolicą wspaniałości!

Krótko potem, August zszedł i razem z mieszkańcami w browarze wzniósł toast za odrodzenie miasta.
August von Hagsen de La Sparasan
Były Burmistrz KM Grodzisk, były dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, były Talnék Garnizonu Wedlowskiego, były ambasador Księstwa Sarmacji w Federacji Nordackiej, były menedżer Luczeng

Re: Przybycie i przemowa nowego burmistrza

Postprzez Bocian 28 sty 2020, o 16:18

Ciekawy jestem co też porabia teraz nowy burmistrz:)

Przyjeżdżam co jakiś czas do Grodziska na treningi KS Anioły Grodzisk i zastanawiam się czy coś można w wolnym czasie zrobić w mieście?

Czy w Grodzisku planowane są jakieś działania mające przyciągnąć chętnych? Kiedyś planowana była nawet organizacja w Grodzisku Zimowych Igrzysk Olimpijskich.To z pewnością byłoby wydarzenie zapadające w pamięć :)
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Postprzez Zombiakov 28 sty 2020, o 22:58

Plus, ze bywa w okolicy. Dzisiaj byl widziany w parku jak gonil dzieci z trawnika.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Bocian 29 sty 2020, o 10:57

Trawnik w parku ważna sprawa, bo stanowi on wizytówkę miasta.

Dodam, że na noc trawnik jest zwijany i chowany w ratuszu, aby się bardziej nie zniszczył.

Obrazek
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Postprzez August dlS 29 sty 2020, o 11:26

Bocian napisał(a):Ciekawy jestem co też porabia teraz nowy burmistrz:)(...)

Długo by opowiadać, co dotąd robiłem i gdzie działałem. Dość, że parafrazując stare przysłowie "Wszystkie drogi prowadzą do Grodziska", bo czy chcę, czy nie chcę, i tak tu powracam.
Bocian napisał(a):Czy w Grodzisku planowane są jakieś działania mające przyciągnąć chętnych?(...)

Owszem, są planowane, jak najbardziej. Aczkolwiek planowanie, a realizacja, to niestety dwie różne rzeczy. Niemniej widzę, że Starosarmacja powoli budzi się do życia, chociaż to nie moja zasługa. :D
Zombiakov napisał(a):Plus, ze bywa w okolicy. Dzisiaj byl widziany w parku jak gonil dzieci z trawnika.

Prawda, jestem od niedawna znowu w Grodzisku i, skoro Starosarmacja się budzi, to i ja zamierzam zafundować Grodziskowi wcześniejszą pobudkę że snu zimowego.
Bocian napisał(a):Trawnik w parku ważna sprawa, bo stanowi on wizytówkę miasta.

Dodam, że na noc trawnik jest zwijany i chowany w ratuszu, aby się bardziej nie zniszczył.

Obrazek

Aż przyszedł mi pomysł na nowe motto dla miasta:
"Grodzisk - miasto zadbanych trawników". ;)
Były Burmistrz KM Grodzisk, były dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, były Talnék Garnizonu Wedlowskiego, były ambasador Księstwa Sarmacji w Federacji Nordackiej, były menedżer Luczeng

Postprzez Bocian 29 sty 2020, o 12:04

August vHS napisał(a):
Aż przyszedł mi pomysł na nowe motto dla miasta:
"Grodzisk - miasto zadbanych trawników". ;)

A mi śladem którejś tam części Tytusa Romka i A'Tomka opowiadającej o jednej z Wysp Nonsensu (kiedy to każdy jeździł do lasu z własnym drzewem), wpadł do głowy pomysł, by każdy mieszkaniec nosił własny trawnik ze sobą.

Idziesz na piknik? Zadbaj o swój trawnik, który możesz rozłożyć gdzie chcesz i być pewnym, że usiądziesz na miękkiej i czystej trawie. Z pewnością każdy będzie wtedy dbał o swoją własność :)
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Postprzez August dlS 29 sty 2020, o 12:14

Oryginalny pomysł. Może już czas otworzyć Grodziską Wypożyczalnię Trawników? ;)

Postprzez Zombiakov 5 lut 2020, o 21:53

Grodziska Fabryke Trawnikow
Grodziska Wypozyczalnie Trawnikow
Grodziska Lecznice dla Trawnikow
Grodziska Swiatynie Trawnikochwalcow
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 24 lut 2020, o 21:46

Przechodząc do spraw Książęcego Miasta Grodziska, kolebki Sarmacji, chciałbym zwrócić się z zapytaniem do urzędującego Burmistrza czy byłoby możliwe by otworzyć dla interesariuszy wrota Urzędu Miasta poprzez stworzenie odpowiedniego wątku, tak jak możemy to zaobserwować na przykładzie gellońskiej ostoi Feru ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Verwaltung 26 mar 2020, o 12:08

Burmistrzu, Burmistrzu,
Zapełnij kantynę!
Jak nie, dymisja!
Jak nie, pod gilotynę!