Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

FC Czarnolas

Najstarsza prowincja Księstwa Sarmacji oraz nasza stolica, Książęce Miasto Grodzisk

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 11 sty 2020, o 21:55

Pożegnanie

368 spotkań, 101 bramek, 53 asysty, 86 występów w jedenastce kolejki. Dwa tytuły króla strzelców. Legendarne rzuty wolne. Kilka tytułów mistrzowskich i pucharów.

Francis Mann. Niewiarygodny Pan Mann.

Przyszedł do klubu w styczniu 2013 roku, przez sześć lat zdobył właściwie wszystko. W wieku 35 lat miał za sobą fenomenalny sezon, był jednym z najlepszych zawodników klubu, strzelił najwięcej, bo pięć bramek i aż 12 razy był w jedenastce kolejki. Walnie przyczynił się do obrony pucharu.

W wieku 36 lat wciąż chce więcej, dlatego zarząd FC Czarnolas pozwolił Francisowi zakończyć karierę w innym klubie. Do końca będzie jednak w naszej pamięci i naszych sercach.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 1 lut 2020, o 18:20

Za nami sezon 35., który upłynął pod znakiem ambiwalencji. Przed nami sezon 36., w którym FCC musi wymyśleć siebie na nowo.

Poprzedni już sezon pełen był ambiwalentnych uczuć.
Wyleczyliśmy się z pucharowych kompleksów, broniąc tego trofeum i po raz trzeci z rzędu występując w finale. A po drodze pokonywaliśmy nie byle kogo, bo Krasnoludy, Synów i rewelacyjnych przecież Wiedeńczyków.
Z drugiej strony rozczarowała postawa w lidze. Wylądowaliśmy w połowie stawki, czołówka znacznie od nas odskoczyła. Niech o frustracji świadczy fakt, że w ostatnich kolejkach patrzyliśmy raczej w dół tabeli, licząc punkty gwarantujące spokojne utrzymanie, niż w górę, mierząc dystans do pretendentów.

Wiele wskazuje na to, że sezon 33., sezon obronionego tytułu i gry w finale pucharu, był szczytem możliwości tej generacji czarnoleskich piłkarzy. Baileya, Babińskiego, Manna, Cangemarka. Ostatnie tytuły i momentami wciąż porywająca gra sprawiają zniechęcają jednak do rewolucji. Wciąż więcej możemy popsuć niż naprawić.

Dlatego ewolucja. Właśnie pożegnaliśmy legendę, Francisa Manna, który ma za sobą fenomenalny sezon. W wieku 36 lat forma stałaby jednak pod znakiem zapytania, a pod względem czystych umiejętności wolimy wystawiać o dekadę młodszych, którzy miejmy nadzieję staną na wysokości zadania. Czas na zmianę warty.

Co przed nami? Gramy swoje, wciąż jesteśmy silni, bez kompleksów, a po dwóch ostatnich sezonach znów pojawia się głód ligowych punktów.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary
 

Poprzednia strona

Powrót do Starosarmacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość