Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sclavinia potrzebuje pomysłu...

Ostateczna Kafeteria: niech trwa Ostateczna Krucjata!

Re: Sclavinia potrzebuje pomysłu...

Postprzez Krzysztof Hans 18 kwi 2020, o 12:16

Chodzi o wyprawę na ziemie trizondalskie celem między innymi ewakuacji Sclavinianu oraz ratowania owych ziem od ruiny i zapomnienia. Możemy tutaj nawet razem z Księstwem Sarmacji pomyśleć nawet o przejęciu Trizondalu gdyż to w tej chwili jedyny ratunek dla tego państwa. Pamiętajmy że Sclavinia i Trizondal są jak rodzeństwo więc gdy jedno ma problemy to drugie musi pomóc.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji)
- Poseł na były Sejm Wielki Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Guedes de Lima 18 kwi 2020, o 15:18

Według mnie, jedyne co możemy rozważyć, tak by zachować hierarchię i nie podważać słów Kanclerza @SantiVilarte to przeprowadzić narracyjną akcję ewakuacji ludności pochodzenia sclavińskiego ze Sclavinian, które de facto pełniło rolę schronienia dla uchodźców po upadku secesyjnego Królestwa Sclavinii. Niemniej jednak i tu potrzeba jest sensownego planu i zgody na taką akcję. Pamiętaj @KrzysztofHans, że Konsulat to część Księstwa.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 18 kwi 2020, o 15:35

Stąd w "Kronice" napisałem że na razie to tylko pomysł a reszta będzie uzgodniona w późniejszym czasie. Zdaje sobie sprWę że to będzie trudna ale możliwa do zrealizowania akcja wymagająca uzgodnień na szczeblu sarmackim. Na naszą nie korzyść działa tylko goniący nas czas.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Ludwik Tomović 18 kwi 2020, o 18:47

Narracyjna ewakuacja i pomoc trwała już wcześniej i zaczęła się od Trilandu.

Najbardziej na niekorzyść działa robienie rozgłosu i inne tego typu działania.
Prosiłem na PK, coby pohamować swoje zamiary, niestety bezskutecznie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 18 kwi 2020, o 18:51

Ludwik Tomović napisał(a):Narracyjna ewakuacja i pomoc trwała już wcześniej i zaczęła się od Trilandu.

Można gdzieś znaleźć informacje na ten temat?

Ludwik Tomović napisał(a):Najbardziej na niekorzyść działa robienie rozgłosu i inne tego typu działania.

Przynajmniej jest o nas głośno. :mrgreen: Tak nawiasem mówiąc, nie popieram ale przynajmniej dowiedziałem się jednej ciekawej opinii na temat Sclavinii, którą wyciągnąłem z komentarzy.

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 18 kwi 2020, o 18:57

Ludwik Tomović napisał(a):Narracyjna ewakuacja i pomoc trwała już wcześniej i zaczęła się od Trilandu.

Najbardziej na niekorzyść działa robienie rozgłosu i inne tego typu działania.
Prosiłem na PK, coby pohamować swoje zamiary, niestety bezskutecznie.

W takich sytuacjach jak ta nie wolno milczeć a działać i to jak najszybciej. Dlatego jak macie z Guedesem jakieś plany to opowiedźźcie mi o nich.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Ludwik Tomović 18 kwi 2020, o 19:01

Guedes de Lima napisał(a):

Można gdzieś znaleźć informacje na ten temat?

Ludwik Tomović napisał(a):Najbardziej na niekorzyść działa robienie rozgłosu i inne tego typu działania.

Przynajmniej jest o nas głośno. :mrgreen: Tak nawiasem mówiąc, nie popieram ale przynajmniej dowiedziałem się jednej ciekawej opinii na temat Sclavinii, którą wyciągnąłem z komentarzy.

Info podeślę.

No właśnie nie zawsze dobrze, jak jest głośno.

Działanie trwa, i póki co przebiega dobrze właśnie dlatego, że toczy się w zaciszu.
Tak jak w realu, największe sukcesy dyplomatyczne nie są tworzone "rozpierduchą" a spokojnym, cichym działaniem.
Szkoda, że są osoby które nie potrafią tego uszanować, a chcą jedynie robić szum i rozgłos.
To pokazuje też, jak faktycznie wygląda w niektórych przypadkach rzekomy v-patriotyzm.

/-/

Prezes SFSP
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 18 kwi 2020, o 19:06

Krzysztof Hans napisał(a):Dlatego jak macie z Guedesem jakieś plany to opowiedźźcie mi o nich.

Cel jest prosty - uchronić Konsulat Sclavinii przed upadkiem. Krzysiek, nie chcę wypowiadać się za Ludwika ale ja bardzo szanuję Twoją aktywność. Sclavinia potrzebuje aktywności, pomysłów i zapału - ale musi to być robione z głową. Dzisiaj Konsulat to nie jest mikronacja za którą stoi conajmniej kilkunastu aktywnych mikronautów. Dziś to balansująca na ostrzu noża prowincja, która musi podjąć walkę o przetrwanie. Musimy koncentrować się na pracy by uporządkować Sclavinię wewnątrz. To priorytet. Jestem pewien, że dla Ludwika również. Zastanów się nad tym proszę.

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 18 kwi 2020, o 20:09

Ja się zgadzam z Guedesem.

Doceniam Twoją niegdysiejszą aktywność, chociażby przy OurSound. (może warto żebyś się na tym skupił?)

Ale mam też spore wątpliwości co do Twoich dobrych intencji skoro wracasz do Sclavinii bo - mówiąc w skrócie - dostałeś bana gdzieś indziej i nie masz co ze sobą zrobić a Trizondal, jak sam to powiedziałeś "zdechł", już pomijam że takie słowa nie przystoją.

/-/

Prezes SFSP
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 19 kwi 2020, o 10:11

Guedes de Lima napisał(a):
Krzysztof Hans napisał(a):Dlatego jak macie z Guedesem jakieś plany to opowiedźźcie mi o nich.

Cel jest prosty - uchronić Konsulat Sclavinii przed upadkiem. Krzysiek, nie chcę wypowiadać się za Ludwika ale ja bardzo szanuję Twoją aktywność. Sclavinia potrzebuje aktywności, pomysłów i zapału - ale musi to być robione z głową. Dzisiaj Konsulat to nie jest mikronacja za którą stoi conajmniej kilkunastu aktywnych mikronautów. Dziś to balansująca na ostrzu noża prowincja, która musi podjąć walkę o przetrwanie. Musimy koncentrować się na pracy by uporządkować Sclavinię wewnątrz. To priorytet. Jestem pewien, że dla Ludwika również. Zastanów się nad tym proszę.

Tutaj się z tobą zgodzę gdyż trzeba zrobić wszystko potrzeba by Konsulat Sclavinii nie podzielił losu Królestwa Trizondalu. Z drugiej strony właśnie upadek Trizondalu może być jedną z szans na odpowiednie działania w ramach samego Konsulatu, gdyż Sclavinia jako powiedzmy wprost rodzeństwo upadającego kraju teoretycznie staje się jego spadkobiercą. Owszem wiem że są ważniejsze zadania jak utrzymanie samego Konsulatu w rysach ale warto też poszukać pomysłów wśród tworzących się wyzwań a takim jest też zabezpieczenie dorobku Trizondalu a zwłaszcza Sclavinianu przed utratą zarówno pamięciową jak i stricle techniczną.
Konsulat Sclavinii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsulat Sclavinii