Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Akt oskarżenia prywatnego - Krzysztof Hans vs. Ludwik Tomovi

Dział urzędowy Trybunału Koronnego

Akt oskarżenia prywatnego - Krzysztof Hans vs. Ludwik Tomovi

Postprzez Krzysztof Hans 11 paź 2020, o 09:37

Wielce szacowny Trybunale,

uprzejmie donoszę, iż Pan Ludwik Tomović, posługujący się paszportem o numerze AF433 składając jako Poseł wniosek o samorozwiązanie Sejmu zgłosił go przy braku zgody na to innego Posła pracującego w Sejmie pozbawiając go pracy w drodze przeforsowanego referendum. Stanowi to naruszenie Art. 40 p. 2 Kodeksu Sprawiedliwości i na podstawie tego chciałbym złożyć wniosek o proces cywilny o odszkodowanie (w wysokości 8 tysięcy libertów za każdy miesiąc po utracie przeze mnie funkcji Posła do czasu jej pierwotnego wygaśnięcis) z racji niedokończenia kadencji i tym samym zaprzepaszczenia czasu dwukrotnie (wliczając także wybory w pierwotnym terninie) poświęconego na kampanię wyborczą.
Dodatkowo wraz byłym Księciem Księstwa Sarmacji Filipem I Gryfem podpisał on niekorzystny dla Księstwa Traktat Stowarzyszeniowy z poziomu Gubernatora Konfedracji Sclavinii naruszając przy tym Art. 40 p. 2 Kodeksu Sprawiedliwości i Art. 1 p. 2 Konstutucji Księstwa Sarmacji. W związku z tym jako mieszkaniec obu krajów wnioskuje o unieważnienie traktatu i powrót do stanu sprzed jego podpisania przynajmniej do czasu podpisania właściwego traktatu.

viewtopic.php?f=1030&t=30867
http://prawo.sarmacja.org/akt,11634.html

Uzasadnienie pomijam, uznając, iż materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości.

Działania Pana Ludwika daleko wykraczają ponad dopuszczalną krytykę.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Hans van der Ice
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Akt oskarżenia prywatnego - Krzysztof Hans vs. Ludwik To

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 13 paź 2020, o 16:15

W E Z W A N I E

Na podstawie art. 14 k.p.p.TK §1: Wzywam Krzysztofa Hansa van der Ica (AB726) do uzupełnienia wniosku w zakresie uzasadnienia w terminie 7 dni tj. 13.10.2020 roku. Jednocześnie pragnę pouczyć, że w przypadku nieuzupełnienia wniosku zgodnie z art. 14 k.p.p. TK §2 postępowanie może ulec umorzeniu.

Do wiadomości: @KrzysztofHans

Marszałek Trybunału Koronnego,
/-/Daniel J. von Tauer-Krak
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak
Trybunał Koronny
Starosarmacja

Re: Akt oskarżenia prywatnego - Krzysztof Hans vs. Ludwik To

Postprzez Krzysztof Hans 13 paź 2020, o 18:25

Wysoki Trybunale,
Wniosek uzasadniam tym że pozwany zasłaniając się poparciem wśród mieszkańców naruszył moje prawo do pracy w państwowym urzędzie jaką to jest funkcja posła. Dodatkowo zgłoszony przez niego wniosek nie był w żadnej sposób zagurmentowany przez co można by zrozumieć powód podjęcia decyzji. Nie można bowiem (mimo że prawo na to pozwala) od tak pozbawiać innych pracy w Sejmie innych posłów. Przypomnę że startowałem w dwóch kampaniach wyborczych więc przez jedną, głupią i nie przemyślaną decyzją pozwanego cała moja praca i czas włożony na prowadzenie kampanii poszła na marne. Jestem Posłem na Sejm Księstwa Sarmacji i moim obowiązkiem jest praca w wyznaczonym czasie w Konstytucji Księstwa Sarmacji a nie być zakładnikiem zerwania pracy Sejmu w celu prawdopodobnie nie dopuszczenia do prac nad konstytucyjnością (po stronie Księstwa) traktatów stowarzyszonych a przypomnę że pozwany reprezentuje jako Gibernator a więc użytkownik stronę czyli Konferderację Sclavinii. Podsumowując uważam że jako osoba której pozbawiomo pracy mam prawo dochodzić swoich praw przed Trybunałem Koronnym zwłaszcza że byłem urzędnikiem państwowym stanowiącym w Księstwie Sarmacji obowiązujące prawo
Jeżeli uzupełnienie o które Wysoki Trybunał poprosił ma dotyczyć czego innego to bardzo proszę o zadanie pytania
Deklaruje współpracę.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Powrót do Trybunał Koronny