Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

U 2/20 - druga tożsamość

Dział urzędowy Trybunału Koronnego

U 2/20 - druga tożsamość

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 15 wrz 2020, o 21:32

Jaśnie Wielmożny Panie Marszałku,

Na podstawie art. 11. § 3. pkt. 4. Ustawy Sejmu nr 317 Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym z dnia 4 lutego 2017 r. (t.j. DP poz. 9186 z późn. zm.) zwracam się do Pana Marszałka i Wysokiego Trybunału z wnioskiem o ustalenie powszechnie obowiązującej wykładni prawa (sprawa ustrojowa) i określenie w jej wyniku właściwego, i zgodnego z Konstytucją Księstwa Sarmacji, funkcjonowania "legalnych" klonów/drugich tożsamości.

Wnioskodawca: Przewodniczący Trybunału Daniel Jaunary von Tauer-Krak, AG003
Przepisy będące przedmiotem sprawy:
art. 40. ust. 1. pkt. 3. Kodeksu Sprawiedliwości z 26 października 2010 r. (t.j. DP poz. 5833 z późn. zm.)
art. 2 Ustawy o finansach publicznych z dnia 20 sierpnia 2014 r. (t.j. DP poz. 6833 z późn. zm.)

Uzasadnienie: W myśl przepisu art. 40. ust. 1. pkt. 3. Kodeksu Sprawiedliwości można uznać, iż posługiwanie się więcej niż jedną tożsamością może być przestępstwem. W przedmiocie niniejszego wniosku chodzi o ustalenie wykładni w jakich momentach zachodzi przestępstwo opisane w powyższym przepisie prawnym. Ma to na celu wyjaśnienie/określenie statutu prawnego jaki dotyczy zakładania drugiej tożsamości. W kontekście sprawy ustrojowej pojawia się kilka pytań, a mianowicie:


  • Czy brak informacji publicznej o drugiej tożsamości, może spowodować pociągniecie do odpowiedzialność posiadacza drgiej tożsamości?
  • Jakie działania może wykonywać obywatel Księstwa Sarmacji ze swoją drugą tożsamością, aby móc się nią legalnie posługiwać?
  • Czy interakcje w postaci serduszek i komentowania postów pomiędzy pierwszą,a drugą tożsamością są dozwolone?
  • Czy fakt, iż druga tożsamość działa na korzyść majątkową danego państwa stowarzyszonego - publikuje posty i płaci podatki od np. tantiem - może pociągnąć posiadacza drugiej tożsamości do odpowiedzialności karnej?
  • Jakie działania należy podjąć, aby nie wprowadzić w błąd innych osób lub organu władzy publicznej?
  • Czy druga tożsamość może być członkiem rodu?
  • Czy druga tożsamość może być zatrudniona w instytucji?

Uważam, iż w toku debaty prowadzony w ostatnim okresie czasowym konieczne jest ustalenie wykładni dotyczącej stosowania wcześniej wspomnianego przepisu Kodeksu Sprawiedliwości w celu ustalenia zasad/jasnych informacji w kontekście drugich tożsamości - co można z nią zrobić, aby nie przekroczyć prawa. Interesujące wydaje się zagadnienie w którym przedstawiciel państwa stowarzyszonego pośrednio uzyskuje korzyść materialną dla swojej krainy. Tak samo otwarta pozostaje kwestia szeroko rozumianych podatków w kontekście drugiej tożsamości lub kwestie związane z działaniem na korzyść majątkową osoby trzeciej. Czy w takim przypadku mamy do czynienia z przestępstwem? Czy też legalnie można założyć drugą tożsamość i wysyłać z niej pieniądze do osoby trzeciej w celu jej wzbogacenia się? Zagadnienie rodzi wiele pytań i wątpliwość w związku z tym deklaruje dopisanie pytań i wątpliwość związanych z zagadnieniem - o ile zostaną one zgłoszone mi one pocztą konną do 20 września 2020 roku.Z wyrazami esytymy,
Daniel January von Tauer-Krak
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Daniel J. Tauer-Krak
Starosarmacja
Trybunał Koronny
 

U 2/20

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak wczoraj, o 22:43

Z A R Z Ą D Z E N I E


Na podstawie art. 10 k.p.p.TK: Wszczynam postępowanie w sprawie ustrojowej o ustalenie powszechnie obowiązującej wykładni prawa (sprawa ustrojowa) i określenie w jej wyniku właściwego i zgodnego z Konstytucją Księstwa Sarmacji, funkcjonowania "legalnych" klonów/drugich tożsamości. Sprawie przypisuje sygnaturę U 2/20. Powołuję skład orzekający: Brunon Krasnodębski oraz Mateusz Wilhelm. Wyznaczam Brunon Krasnodębski przewodniczącym składu orzekającego.

Daniel January von Tauer-Krak
Marszałek Trybunału
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Daniel J. Tauer-Krak
Starosarmacja
Trybunał Koronny
 

Re: U 2/20 - druga tożsamość

Postprzez Brunon Krasnodębski wczoraj, o 23:08

Eldorat, dn. 22 września 2020 roku


Z A R Z Ą D Z E N I E

Na podstawie art. 17, art. 18 i art. 22 § 1 Ustawy Sejmu nr 317 z dnia 4 lutego 2017 r. - Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym (Dz. P. poz. 9186, z póź. zm.) zarządzam, co następuje:
  1. Otwieram rozprawę;
  2. Zakreślam podmiotom uprawnionym do udziału w sprawie ustrojowej trzydniowy, tj. upływający dn. 25 września br., termin na przystąpienie do rozprawy ustrojowej i zajęcie stanowiska w sprawie.

/-/ Brunon Krasnodębski
Przewodniczący składu
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
 


Powrót do Trybunał Koronny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość