Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o odrzucenie referendum w sprawie rozwiązania Sejmu

Dział urzędowy Sejmu

Wniosek o odrzucenie referendum w sprawie rozwiązania Sejmu

Postprzez Krzysztof Hans 26 wrz 2020, o 18:24

Wysoka Izbo,
Panie Marszałku,

Jak wiemy niedawno diuk Ludwik Tomović napisał taki oto wniosek:
Ludwik Tomović napisał(a):Czcigodny Marszałku
Wysoka Izbo


Na podstawie art. 22 Konstytucji Księstwa Sarmacji składam wniosek o zarządzenie referendum w sprawie rozwiązania Sejmu.

Składam zatem wniosek przeciwny z tej racji że przy składaniu wniosku nie zostało podane uzasadnienie co narusza Art. 4 p. 2 Regulaminu Sejmu a na dodatek prowadzi to do złamania Art. 40 p. 4 Kodeksu Sprawiedliwości a więc jest sprzeczne z prawem gdyż na życzenie jaśnie diuka działalność Izby zostanie sparaliżowana a więc w praktyce doprowadzona do stanu nieużywalności a za to grozi zgodnie z prawem kara banicji lub więzienia na okres 6 miesięcy.
Osobiście nie tylko jako parlamentarzysta ale i obywatel który dwukrotnie starał się o mandat sprzeciwiam się nagłemu końcowi kadencji Sejmu gdyż nie po to składaliśmy przysięgi obiecując 3 miesięczną pracę na rzecz Księstwa Sarmacji byśmy teraz z tego rezygnowali. Mało tego ten wniosek diuka Tomovičia jest wymierzony w takie osoby jak ja by znalazły się poza Sejmem gdyż chyba to jest cel złożonego wniosku. Odpowiadam zatem jaśnie diukowi:
Obrazek
Nie pozwolę zatem by jego praca została sparaliżowana i praktycznie rozpoczęta od nowa przez jakiś tam wniosek który nawet nie ma uzasadnienia. Wejście tego wniosku w życie oznaczać będzie wypłatę przez Księstwo Sarmacji odszkodowania dla posłów którzy niesłusznie zbyt wcześnie stracili możliwość pracy na rzecz kraju. Ja sam taką pracę chce dalej prowadzić i dlatego żądam od diuka Tomoviča odstąpienia od wniosku gdyż jego realizacja do brak szacunku do innych posłów oraz państwa. Dziękuje.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
 

Re: Wniosek o odrzucenie referendum w sprawie rozwiązania Se

Postprzez Brunon Krasnodębski 26 wrz 2020, o 22:15

Szanowny Panie Pośle,

Odsyłam do dogłębnej i wielokrotnej lektury przepisów art. 22 Konstytucji Księstwa Sarmacji. Informuję także, że wniosek, o jakim mowa we wzmiankowanym przepisie, nie jest objęty obowiązkiem uzasadniania, natomiast stosownie do treści art. 4 Konstytucji KS władzę sądowniczą sprawuje Trybunał Koronny, a zatem Marszałek Sejmu nie jest organem właściwym do orzekania o ewentualnej odpowiedzialności karnej Pana Posła Tomovicia za czyn ujęty w art. 40 ust. 1 pkt 4 k.s.

Wobec braku podstawy prawnej dla uznania Pana wniosku, wniosek jako bezzasadny odrzucam. Sugeruję również lekturę Regulaminu Sejmu, jako że to kolejny Pański wniosek nieznajdujący podstawy w żadnym przepisie prawa.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 


Powrót do Sejm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron