Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK [Wilhelm, Krasnodębski]

Dział urzędowy Sejmu

Wybór ATK [Wilhelm, Krasnodębski]

Postprzez Brunon Krasnodębski 29 sie 2020, o 21:06

Wysoka Izbo,

Zarządzam wysłuchanie kandydatów na Asesorów Trybunału Koronnego. Przyjęte zostały zgłoszenia JKW Mateusza Wilhelma oraz moje, Brunona Krasnodębskiego.

Wysłuchanie zakończy się we wtorek, 1 września 2020 roku o godz. 22:10. W tym naborze wybierać będziemy Asesorów TK na dwa wolne stanowiska asesorskie.

Do wiadomości:
@mtk
@leszcz
@KrzysztofHans
@LudwikTommo
@AleksanderTCh
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Wybór ATK [Wilhelm, Krasnodębski]

Postprzez Brunon Krasnodębski 29 sie 2020, o 21:20

Wysoka Izbo,

Pozwolę sobie przedstawić Wysokiej Izbie moją sylwetkę, do czego zachęcam również drugiego z Kandydatów. :)

Uważam swoją osobę za dobrego kandydata na funkcję Asesora Trybunału Koronnego. W pierwszej kolejności pragnę załączyć mój życiorys naukowy (który nawiasem mówiąc dostępny jest również w moim profilu):

Życiorys naukowy:

Załączam także odnośnik do publicznej obrony mojego doktoratu, zachęcając przy okazji do lektury pracy doktorskiej - poświęciłem ją bardzo istotnemu tematowi kolizji norm porządku prawnego państw stowarzyszonych z normami prawa sarmackiego: viewtopic.php?f=1083&t=30686

Jako stosunkowo młody Sarmata jestem osobą bezstronną - nieuwikłaną w niemal żadne osobiste relacje. Jestem również apolityczny - nawet moja kandydatura do Sejmu opierała się o apolityczność, którą wielokrotnie podkreślałem jako niezwykle dla mnie cenną. Pozwoli mi to rozstrzygać spory bez konieczności wyłączania się z rozpoznawania spraw z uwagi na stronniczość.

Również realowo jestem związany z prawem jako student tego kierunku.

W razie pytań, służę odpowiedzią - postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości Szanownych Panów Posłów.
Prezes Oak Entertainment
Trybunał Koronny

Postprzez mtk 29 sie 2020, o 22:40

Wysoka Izbo,

Szczerze muszę przyznać, że nie wiem od czego zacząć. Jestem związany z Księstwem Sarmacji od przeszło 14 lat. Przez ten czas sprawowałem wiele funkcji, pracowałem w wielu miejscach, szczerze nawet nie jestem w stanie przypomnieć sobie wszystkiego dokładnie.

Wielokrotnie byłem ministrem, kilka razy posłem, byłem namiestnikiem (p.t), burmistrzem, pracownikiem PASI (takie dawniejsze NIA), administratorem DP, Królem Teutonii. Założyłem wiele instytucji, a jeszcze więcej prowadziłem. Myślę, że nie byłoby to kłamstwem gdybym stwierdził, że byłem jednym z tych, którzy dawniej budowali Sarmację. Jednak życie realne dawało mi się we znaki i zmusiło mnie do rezygnacji z Tronu Teutonii, i życia w Sarmacji.

Od zawsze byłem apolityczny, chodź należałem kiedyś (raz) do partii politycznej. Aktualnie postanowiłem skupić się na innych wartościach. Kilka dni temu zostałem powołany na ławnika TK, co możecie Państwo zobaczyć m.in. w toku sprawy K 9/20.

Chętnie odpowiem na wszelkie Państwa pytania, gdyby jakiekolwiek się zrodziły
--
hr. Mateusz Wilhelm I
Król Senior Teutonii
Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Aleksander Damian 30 sie 2020, o 20:05

Wysoka Izbo!

Zadam pytanie ogólnie.
1. Jak kandydaci będą dzielić obowiązki ATK z pełniącymi w tej chwili obowiązkami? Czy to będzie kosztem innych?
2. Jak osądzicie osobę na którą są słabe dowody przestępstwa czy na korzyść oskarżonego?
3. Jakie będzie Wasze stanowisko jeśli zostanie oskarżony Wasz przyjaciel, mentor itp.

Z poważaniem
(-)Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Poseł na Sejm
Dyrektor Teutońskiego Teatru Narodowego
Herold Rodu Dom von Thorn
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Brunon Krasnodębski 30 sie 2020, o 20:23

Cieszę się, że pojawiły się pytania!

Aleksander Damian napisał(a):Jak kandydaci będą dzielić obowiązki ATK z pełniącymi w tej chwili obowiązkami? Czy to będzie kosztem innych?

Spokojnie obowiązki są do pogodzenia. Bardzo ostrożnie dobieram zajęcia, aby nie wziąć sobie zbyt dużo na głowę. Wszak jestem tylko posłem i nauczycielem akademickim, a nie na przykład członkiem rządu czy prefektem, którzy o wiele więcej czasu muszą poświęcić na pełnienie obowiązków. W Sejmie i Trybunale rzadko kiedy należy wykonać coś "natychmiast" - zazwyczaj dzień spokojnego zastanowienia się nie wpłynie negatywnie na sprawę. Ale jednocześnie należy pamiętać o konstytucyjnym prawie do szybkiego procesu. Asesorowie nie mogą zanadto przedłużać postępowania swoją bezczynnością czy przewlekłością i mam tego pełną świadomość.

Aleksander Damian napisał(a):Jak osądzicie osobę na którą są słabe dowody przestępstwa czy na korzyść oskarżonego?

Odpowiem krótko, bo nie ma się nad czym rozwodzić: wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. I to zasada podstawowa. Basta.

Aleksander Damian napisał(a):Jakie będzie Wasze stanowisko jeśli zostanie oskarżony Wasz przyjaciel, mentor itp.

Art. 43 k.p.t.k. pozwala wyłączyć asesora z uwagi na między innymi jego ewentualną stronniczość. Gdybym czuł się zbyt blisko powiązany ze stroną postępowania, z własnej inicjatywy zażądałbym zmiany składu. Natomiast, tak jak pisałem wyżej, jako osoba stosunkowo młoda w Sarmacji nie jestem uwikłany w prywatne relacje, więc takie sytuacje raczej ograniczone będą do minimum.
Prezes Oak Entertainment
Trybunał Koronny

Postprzez mtk 30 sie 2020, o 21:37

Spieszę więc z odpowiedziami ;)

Aleksander Damian napisał(a):1. Jak kandydaci będą dzielić obowiązki ATK z pełniącymi w tej chwili obowiązkami? Czy to będzie kosztem innych?

Na chwile obecną nie pełnie żadnych innych funkcji i nie zamierzam. Równolegle z pracą w TK będę rozwijać, a potem prowadzić pewną instytucje, o której na tym etapie nie chcę pisać - nie będzie to jednak kolidowało z pracą w TK.

Aleksander Damian napisał(a):2. Jak osądzicie osobę na którą są słabe dowody przestępstwa czy na korzyść oskarżonego?

Wątpliwości zawsze rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Przykład taki zastosowałem podczas orzekania w sprawie K 9/20.

Aleksander Damian napisał(a):3. Jakie będzie Wasze stanowisko jeśli zostanie oskarżony Wasz przyjaciel, mentor itp.

Moje stanowisko względem każdej osoby, bez względu na stosunek między nami, będzie taki sam. Jeżeli jednak uznam, iż mogłaby to w jakikolwiek sposób rzutować na moją bezstronność, poprosiłbym o wyłączenie ze składu orzekającego.
--
hr. Mateusz Wilhelm I
Król Senior Teutonii
Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Brunon Krasnodębski 2 wrz 2020, o 10:25

Wysoka Izbo,

Zarządzam głosowania nad kandydaturami JKW Mateusza Wilhelma oraz moją, Brunona Krasnodębskiego, które potrwają do dn. 5 września godziny 11:20.

Z uwagi na fakt, że liczba kandydatów (2) nie przekracza liczby wolnych stanowisk asesorskich (2), głosowania preferencyjnego nie przeprowadza się. Oznacza to, że nad każdym z kandydatów odbywać się będzie odrębne, niezależne głosowanie. Na każdego z kandydatów Wysoka Izba głosuje oddzielnie. Załączam linki do głosowań w systemie informatycznym Sejmu:

Wybór JKW Mateusza Wilhelma: https://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/774

Wybór Brunona Krasnodębskiego: https://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/775

Wymagana większość: 2/3 spośród oddanych głosów.

@leszcz @AleksanderTCh @KrzysztofHans @LudwikTommo
Prezes Oak Entertainment
Trybunał Koronny

Postprzez Brunon Krasnodębski 3 wrz 2020, o 21:51

Na podstawie art. 6 ust. 4 Regulaminu Sejmu skracam głosowanie w odniesieniu do kandydatury Brunona Krasnodębskiego.

Głosowało 4 posłów. Za głosowało 4 posłów, żaden poseł nie wstrzymał się ani nie głosował przeciw.

Absencję Marszałka Sejmu Henryka Leszczyńskiego należy uznać za usprawiedliwioną z uwagi na zgłoszony i zaplanowany urlop.

Stwierdzam, że Sejm wybrał Brunona Krasnodębskiego na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego.

Na podstawie art. 16 ust. 2 Konstytucji Księstwa Sarmacji oraz art. 2 ust. 2 Regulaminu Sejmu, działając w imieniu Marszałka Sejmu i w jego zastępstwie w związku z jego nieobecnością, uchwałę podpisuję i publikuję w Dzienniku Praw.
Prezes Oak Entertainment
Trybunał Koronny

Postprzez Brunon Krasnodębski 3 wrz 2020, o 21:59

Panowie Posłowie,

Uprzejmie dziękuję za zaufanie i powierzenie mi funkcji asesora.

Wyjaśniam również, że głosowanie wobec JKW Mateusza Wilhelma nie zostało skrócone z uwagi na obecny rozkład głosów. Art. 6 ust. 4 Regulaminu Sejmu pozwala na jego skrócenie, gdy głosy oddane przez pozostałych posłów nie wpłyną na wynik głosowania. W przypadku Kandydata głos Marszałka Leszczyńskiego może zmienić wynik głosowania i musimy poczekać albo na oddanie tego głosu, albo na zakończenie głosowania po upływie 3 dni od terminu jego rozpoczęcia.
Prezes Oak Entertainment
Trybunał Koronny

Postprzez Brunon Krasnodębski 5 wrz 2020, o 10:33

Głosowanie nad kandydaturą JKW Mateusza Wilhelma zostało zakończone.

Głosowało 4 posłów. Za głosowało 3 posłów, 1 poseł wstrzymał się od głosu, żaden poseł nie głosował przeciw.

Absencję Marszałka Sejmu Henryka Leszczyńskiego należy uznać za usprawiedliwioną z uwagi na zgłoszony i zaplanowany urlop.

Stwierdzam, że Sejm wybrał Mateusza Wilhelma na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego.

Na podstawie art. 16 ust. 2 Konstytucji Księstwa Sarmacji oraz art. 2 ust. 2 Regulaminu Sejmu, działając w imieniu Marszałka Sejmu i w jego zastępstwie w związku z jego nieobecnością, uchwałę podpisuję i publikuję w Dzienniku Praw.
Prezes Oak Entertainment
Trybunał Koronny

Powrót do Sejm