Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Otwarcie obrad Sejmu LXV kadencji

Dział urzędowy Sejmu

Otwarcie obrad Sejmu LXV kadencji

Postprzez leszcz 19 sie 2020, o 16:23

Czcigodny Interreksie,
Wysoka Izbo,

zdążyłem już zapomnieć charakterystyczny, nawet po praniu, zapach sejmowej tapicerki dźwigającej ciężar wielce szanowanych wybrańców narodu. Zapomnieć duszną, o ile pani Jadzia zapomni otworzyć lufcik, atmosferę sali. Zapomnieć smaku pierogów gellońskich w sejmowej kantynie. Choć nie, tego smaku nie zapomniałem. Dość powiedzieć, że możliwość otwarcia obrad jako Marszałek Senior jest dla mnie radością i honorem.

Radość ta i honor przypadają w czas elekcji książęcej, której wynik poznamy w 6666. dniu istnienia Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Sarmackiej. Przypadek? Absolutnie.

Jest w izbie LXV kadencji młodość, i to obiecująca. Jest doświadczenie. Jest bunt. Jest więc izba LXV kadencji jakoby Sarmacją w pigułce. Mam nadzieję, że nie okaże się ona rozwarstwioną, że znajdziemy jaki, przepraszam za wyrażenie, emulgator pozwalający na porozumienie i wypracowanie konsensusów w ważkich kwestiach. Te przecież przed nami, historia przyśpiesza, a któż winien złapać za jej cugle, jeśli nie my?

Dość tego przynudzania. Do dzieła.

Henryk Leszczyński
Marszałek Senior
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Powrót do Sejm