Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o objęcie regencji

Dział urzędowy Sejmu

Wniosek o objęcie regencji

Postprzez AFvTD 11 sty 2020, o 15:25

Jaśnie Wielmożny Marszałku!

Od ogłoszenia wyników referendum oraz opróżnienia tronu książęcego minęło 5 dni. Tyle samo czasu minęło od ogłoszenia przez Trybunał Koronny informacji na temat kontroli ważności referendum, które odbyło się pomimo subtelnie niewystarczającej liczby podpisów pod wnioskiem inicjalnym. Strony w rozprawie zajęły swoje stanowiska w tym samym dniu.

Czas na przystąpienie do rozprawy zakończył się po 72 godzinach, to jest dnia 9 stycznia.

JKW Defloriusz Dyman Wander od 3 dni jest nieobecny (czego oczywiście mu zabronić nie mogę przez wzgląd na możliwość wyniknięcia spraw realnych jak również stosunkowo (przynajmniej obecnie) niewielką nieobecność).

21 stycznia upływa kadencja Sejmu. W związku z tym należałoby już ogłosić wybory do Sejmu LXIII kadencji, wobec czego cała procedura wyborcza, w celu zapewnienia ciągłości prac Sejmu musiałaby się odbyć w zbliżającym się tygodniu.

W związku z powyższymi faktami, a także brakiem zawieszenia aktu prawnego jakim jest Obwieszczenie Komisji Wyborczej ws referendum ws opróżnienia tronu książęcego oraz niepotrzebnym przeciąganiem elekcji książęcej, jak również zagrożenie związane z kolejnymi opóźnionymi wyborami sejmowymi wnioskuję o przejęcie regencji przez Jaśnie Wielmożnego Marszałka w jak najszybszym czasie na podstawie Art. 11 ust. 2. Konstytucji Księstwa Sarmacji, w przypadku wątpliwości na podstawie Art. 11. ust. 1. pkt. 2 w związku z nieobecnością przekraczającą 21 dni (od 17 grudnia. Proszę również o zarządzenie wyborów do Sejmu LXIII kadencji w celu wyłonienia Izby Poselskiej na najbliższe 3 miesiące.

Z wyrazami szacunku
(-) Alfred Fabian von Tehen-Dżek
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: Wniosek o objęcie regencji

Postprzez AJ Piastowski 14 sty 2020, o 09:13

Prześwietny Hrabio
Drodzy obywatele KS


Dziękuję za podjęcie tematu, cenny komentarz, oraz śmiałość w wyrażeniu swojej opinii i punktu widzenia opartego na podstawie KKS. Rozmowy na temat podjęcia możliwie najlepszych decyzji umożliwiających przejęcie regencji w ramach istniejącego prawa trwają od pewnego czasu, czasu który bardzo goni i którego w rzeczywistości jest o wiele za mało...

Informuję, że zachowam wszelkie wytyczne dotyczące jak najszybszego zastosowania odpowiednich artykułów podejmujących próbę wyjścia z całej tej sytuacji w której znalazło się Księstwo.

Obrazek
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Sejm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron