Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Interpelacje i zapytania

Dział urzędowy Sejmu

Interpelacje i zapytania

Postprzez Brunon Krasnodębski 4 wrz 2020, o 12:48

Na podstawie art. 11 Regulaminu Sejmu przeznaczam ten wątek na miejsce właściwe do składania interpelacji i zapytań oraz udzielania na nie odpowiedzi.


Pouczenie


1. Posłom na Sejm Księstwa Sarmacji przysługuje prawo składania interpelacji i zapytań do członków Rady Ministrów.

2. Prowincjom i organom określonym w odrębnych przepisach przysługuje prawo składania zapytań do członków Rady Ministrów.

3. Członkowie Rady Ministrów odpowiedzi na interpelacje i zapytania udzielają w terminie 7 dni od dnia ich złożenia pod rygorem odwołania z funkcji członka Rady Ministrów, chyba że nieudzielenie odpowiedzi spowodowane byłoby siłą wyższą.

Dla celów organizacyjno-porządkowych uprzejmie proszę o oznaczanie w interpelacjach i zapytaniach członka Rady Ministrów, do którego są one kierowane.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Rektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Re: Interpelacje i zapytania

Postprzez Krzysztof Hans dzisiaj, o 18:30

Panie Marszałku,
Wysoks Izbo


Na podstawie wspomnianego artykułu składam interpelacje do Rady Ministrów. Na jej podstawie kieruj wnioski:
1. Do Rady Ministrów o zabranie głosu i podjęcia kroków w celu:
a) cofnięcia uznania państwowości Królestwa Dreamlandu za przyczynę podając działalność Unii Niepodległych Państw.
b) cofnęcia na zasadzue wygaśnięcia uchwały Rady Ministrów ws. uznania mikronacji z dnia 20 sierpnia 2020 roku zawierającą uznanie dla byłych prowincji Księstwa Sarmacji które uzyskały niepodległość. Jako przyczynę podaje się tutaj działania mające na celu ośmieszenie Księstwa Sarmacji na arenie międzynarodowej.
b) udzielenia embarga na produkty i projekty z Baridasu, Sclavinii i Teutonii a także sankcji gospodarczych dla nich i Dreamlandu.
2. Do Ministra Spraw Zagranicznych o zabranie głosu i podjęcia kroków w celu:
a) wydania posranowienia dania dającego miesiąc czasu Konfederacji Sclavińskiej na wyprowadzkę z zajmowanych ziem oraz celem uregulowania własnych spraw przez ten kraj i inne dawne państwa stowarzyszone.
b) zawieszenia stosunków dyplomatycznych z dawnymi państwami stowarzyszonymi i innymi państwami wchodzących w skład Unii Niepodległych Państw
c) potępienia dzialalności Unii Niepodległych Państw
d) uznania niepodległości dawnych państw stowarzyszonych za ruchy separastyczne nie zgodne z Art. 40 p. 1 Kodeksu Sprawiedliwości a same państwa jako rdzenne ziemie Księstwa Sarmacji bez powiązań z nim.
e) wyrzucenia wszelkich negocjacji terytorialnych do kosza i o przekazanie Konfederacji Sclavinii oraz innych dawnych państw stowarzyszonych leżących na terenach dzierżawionych celem znalezienia nowych ziem dla tychże nacji przez Unię Niepodległych Państw z Królestwem Dreamlandu na czele.
3. Do Ministra Spraw Wewnętrznych o o zabranie głosu i podjęcia kroków w celu:
a) zabezpieczenie finansów mieszkańców, firm i instytucji dawnych państw stowarzyszonych celem przekazania ich Bankowi Sarmacji celem rekompensaty Księstwu Sarmacji za poniesione straty terytorialne. Jest to działanie podjęte w celu uniknięcia transferu pieniędzy do obcej gospodarki.
b) zbudowania kolczasty wokół spornych terenów oraz po upływie wspomnianego miesiąca o wyrzucenie separatystów z zajmowanych przez nich ziem należących do Księstwa Sarmacji w celu przejęcia tychże ziem. Nawiązuje się tutaj do tej samej koncepcji jaka była po secesji RSiT - to jest konsekwencja złamania traktatów, zwłaszcza w przypadku Sclavinii
4. Do Marszałka Sejmu o zabranie głosu i podjęcia kroków usuwających dawne państwa stowarzyszonego z krajowego prawodawstwa i anulowania w skutek wygaśnięcia dokumentów, traktatów oraz innych aktów prawnych z tym związanych.
5. Do Hetmana Wielkiego Książęcych Sił Zbrojnych o zabranie głosu i podjęcia kroków w celu:
a) anulowania decyzji o ewakuacji żołnierzy z dawnych baz na terenach obecnych państw stowarzyszonych
b) mobilizacji na terenach dawnych państw stowarzyszonych a zwłaszcza terenów Konfederacji Sclavinii stanowiących wycofaną dzierżawę od Księstwa Sarmacji.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
 


Powrót do Sejm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości