Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ustawa Sejmu o zmianach w Książęcej Komisji Wyborczej

Dział urzędowy Sejmu

Re: Ustawa Sejmu o zmianach w Książęcej Komisji Wyborczej

Postprzez AJ Piastowski 2 kwi 2020, o 08:53

Verwaltung napisał(a):Jako że miałem dostęp do pewnych sarmackich narzędzi informatycznych, to wiem że skrypt wyborczy można odpalić bez pomocy Radcy NIA*, o ile ma się trochę doświadczenia i obycia.

Dokładnie tak jest, jeśli ma się trochę doświadczenia i obycia, można to ogarnąć. Ale błędnie zakładasz, że to co wiesz, wiedzą również i inni - nie wiedzą, nawet Ci z doświadczeniem (możemy zapytać najbardziej doświadczonego stażem w tej debacie JO @PiotrdeZaym - czy wiedziałby jak puścić wybory, tylko tak szczerze?).

Z góry zakładam, że obywatele nie będą wiedzieć, bo to wymaga dość dużych nakładów pracy, zapoznania się z funkcjonowaniem itp... A jak zdarzy się klops taki jak zdarzył się i mnie, bo kiedy zarządziłem wybory to omyłkowo zarządziłem wybory zwykłe, a nie preferencyjne i co ja bym zrobił jakbym w KKW nie wciągnął radcę NIA? Czekał 2 tyg po terminie, aż ktoś przychyliłby się do mojego wniosku złożonego w odpowiednim dziale na FC - bez sensu. Wciągając radcę NIA mam spokój od strony technicznej, bo po pierwsze wiem, że jest osoba, która się na tym zna i to będzie nadzorować, po drugie nie wciągam słupa tylko wcześniej się komunikuję z dowolnym radcą i uzyskuję odpowiedź, wchodzę w konwersację, wiem że osoba jest aktywna i pomoże.

A teraz zastanówmy się nad opcją, która obecnie funkcjonuje w przepisach. Jako Książę, lub Regent napotykam na pierwszy kłopot jakim jest znalezienie osoby, która będzie się znała - czyli, kto? Szukam trochę po omacku, zajmuje mi to czas. W końcu mam taką osobę, no ale jak zrobię błąd, lub będę potrzebował skorzystać z wiedzy technicznej przy przeprowadzaniu wyborów (naprawdę jest wiele rzeczy wymagających wyjaśnienia) to kto mi pomoże? No radca NIA w pierwszej kolejności - czyli wracamy do punktu wyjścia, dlatego uważam, że radca NIA jako członek KKW jest niezbędny i jest to najprostsze rozwiązanie.

Verwaltung napisał(a):Rozumiem także że Kanclerz, który niekoniecznie musi mieć ten sam zasób wiedzy informatycznej, będzie mógł być jako radca do KKW powołany.

Jeśli radca NIA pełni także i funkcję Kanclerza, nie widzę problemu dlaczego miałby nie zasiadać w KKW. Jest jedną z 3 osób, gdyby nawet robił po złości i próbował no nie wiem sabotować wyniki bo zależałoby mu na władzy, to mam po swojej stronie jeszcze niezależnego MTK. A radca i tak będzie musiał przy wyborach pomóc, bo co by był z niego za radca jakby się wypiął i figurował jako słup?

Verwaltung napisał(a):Jeśli chodzi o potencjalne zaangażowanie się w sprawne przeprowadzenie i sprawdzenie wyników wyborów to w tych warunkach bardziej obstawiałbym na dowolnego niekandydującego obywatela niż na wybieranego na siłę Radcę, ale nie będę się czepiał. Ja bym się tutaj kierował zasadą: "im mniej zawracania gitary NIA tym lepiej".

Wybory mają to do siebie, że chyba każdy patrzy na nie z jeszcze większą uwagą. Mamy zatem obserwatorów aż nad to i nie wszyscy muszą być do tego celu w KKW, aby spełnić swój obywatelski obowiązek.

Verwaltung napisał(a):Jak już są takie problemy z ekipą techniczną, to warto by też rozejrzeć się, czy ktoś nie mógłby czasem zasilić szeregów NIA (od razu albo po akceptowalnym przez radców czasie szkolenia),gdyż obecna aktywność tego organu budzi niepokój. Bez NIA, to można myśleć o zwijaniu biznesu.

Tak, będąc Regentem pomyślałem o tym samym - miałem tę informację przekazać później do WKM @JanuszekvHP - ale nie dam sobie ręki uciąć, czy o tym pisałem (bo było sporo pisania) przy przekazywaniu władzy? Z pewnością podjęcie odpowiednich kroków w porozumieniu z NIA i zrekrutowania ewentualnie kogoś do tej zacnej i potrzebnej instytucji wydaje się być uzasadnione. Pytanie do NIA, czy tego chcą - zostawiam na barkach WKM.
Obrazek

Postprzez Filip I Gryf 2 kwi 2020, o 09:07

Przyznam, że myślałem nad taką rzeczą, żeby grono Radców zasilić, jednak ciężko jest wyłowić wśród Nas osobę, która sprostała by systemowi.

JKW @AF zapewnił, że jakby coś się (nie daj Boże) stało, to w miarę swoich możliwości zawsze pomoże. 8-)
Wiem, że takich osób znajdzie się więcej, choć dobrze by też było, gdyby ktoś zgodził się zostać Radcą (no i fajnie by było, gdyby miał jakieś podstawy obsługi serwera).
Filip I Gryf

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Starosarmacja
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 2 kwi 2020, o 12:15

możemy zapytać najbardziej doświadczonego stażem w tej debacie JO @PiotrdeZaym - czy wiedziałby jak puścić wybory, tylko tak szczerze?

Oczywiście, że bym nie wiedział. I to jest na przykład jeden z powodów, dla których nie ubiegałem się i nie będę się ubiegał o zasiadanie na sarmackim tronie :twisted: No, chyba, żeby rolę naszego Monarchy sprowadzono do czysto reprezentacyjnych funkcji.
Trzeba się zastanowić, kto powinien zasiadać w KKW. Ale też w ogóle przyjrzeć się naszej ordynacji. Członkowie KKW są komisarzami wyborczymi. Art. 4 pkt 6 wspomina o jakichś decyzjach komisarza wyborczego. Ale pkt 5 stanowi, że "Książęca Komisja Wyborcza przyjmuje uchwały większością co najmniej dwóch głosów". No to o jakie samodzielne decyzje komisarza chodzi? Komisarzem jest też Książę. Od decyzji komisarza wyborczego przysługuje odwołanie do Księcia. To Książę może rozpatrywać odwołanie od swojej decyzji?...
Wykorzystajmy okazję i jakoś wyczyśćmy Ordynację!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 5 kwi 2020, o 09:22

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

W związku z upływem terminu przewidzianego na pierwsze czytanie przystępujemy do głosowania dostępnego pod linkiem: Ustawa Sejmu o zmianach w Książęcej Komisji Wyborczej.

@SantiVilarte @TadeuszBrus @PiotrdeZaym @AlbertJanMaat

Głosowanie potrwa 3 dni i zostanie skrócone jeśli wszyscy posłowie oddadzą głos.

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek

Postprzez Andrzej Fryderyk 5 kwi 2020, o 19:55

Filip I Gryf napisał(a):Wiem, że takich osób znajdzie się więcej, choć dobrze by też było, gdyby ktoś zgodził się zostać Radcą (no i fajnie by było, gdyby miał jakieś podstawy obsługi serwera).

Nie to że się oferowałem dwa razy…
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez AJ Piastowski 7 kwi 2020, o 11:19

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Na podstawie art. 6 ust. 4 Regulaminu Sejmu skracam głosowanie. Stwierdzam, że Sejm udzielił poparcia na zmianę w Książęcej Komisji Wyborczej 4x głosami ZA, 1x wstrzymujący.

Informuję, że przekazuję ww. projekt Jego Książęcej Mości @JanuszekvHP do podpisu.

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek

Postprzez Filip I Gryf 7 kwi 2020, o 11:33

JW Marszałku,
Wysoka Izbo,

Dziękuję za przyjęcie ustawy i niniejszym informuję o jej podpisaniu.

Z poważaniem,
Filip I Gryf

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Starosarmacja
Królestwo Hasselandu

Poprzednia strona

Powrót do Sejm