Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

proj. ust. o sarm. ser. Discord i zmianie niektórych ustaw

Dział urzędowy Sejmu

proj. ust. o sarm. ser. Discord i zmianie niektórych ustaw

Postprzez Filip I Gryf 31 mar 2020, o 19:06

JW Marszałku,
PT Wysoka Izbo,

Składam pod obrady Sejmu Projekt Ustawy Sejmu o zmianie niektórych ustaw pod kątem sarmackiego serwera Discord. Jest to związane z tym, że jak wszyscy wiemy obecnie nie korzystamy z IRC-a, lecz z Discorda. Projekt ustawy jedynie potwierdza ten stan rzeczy.

Projekt Ustawy Sejmu o zmianie niektórych ustaw pod kątem sarmackiego serwera Discord

Art. 1

W Ustawie Sejmu nr 317 - Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym dokonuje się następującej zmiany:

1. Art. 46. § 1. w brzmieniu:
"Mediacja może zostać przeprowadzona w ukrytym poddziale działu Trybunału Koronnego na Forum Centralnym bądź na wydzielonym kanale IRC. Jeżeli do mediacji wykorzystano kanał IRC, zapis rozmów mediacyjnych ma zostać dołączony do akt sprawy."

otrzymuje brzmienie:

"Mediacja może zostać przeprowadzona w ukrytym poddziale działu Trybunału Koronnego na Forum Centralnym bądź na wydzielonym kanale Discord. Jeżeli do mediacji wykorzystano kanał Discord, zapis rozmów mediacyjnych ma zostać dołączony do akt sprawy."

Art. 2

W Ustawie Sejmu nr 146 o prefektach dokonuje się następującej zmiany:

1. Art. 8 [Kanał IRC] w brzmieniu:
"1. Przedstawiciele sarmackiego kanału IRC, na zasadach przez siebie określonych, zapewniają ochronę spokoju i porządek na kanale, w szczególności wykonanie prawomocnych wyroków sądów oraz innych decyzji ostatecznie rozstrzygających o prawach i wolnościach.
2. Do kanału IRC nie stosuje się przepisów art. 43 ust. 1 pkt 1 oraz art. 44 Kodeksu Sprawiedliwości."

otrzymuje brzmienie:

"1. Przedstawiciele sarmackiego kanału Discord, na zasadach przez siebie określonych, zapewniają ochronę spokoju i porządek na kanale, w szczególności wykonanie prawomocnych wyroków sądów oraz innych decyzji ostatecznie rozstrzygających o prawach i wolnościach.
2. Do kanału Discord nie stosuje się przepisów art. 43 ust. 1 pkt 1 oraz art. 44 Kodeksu Sprawiedliwości."

Art. 3

1. Ustawa wchodzi w życie z dniem podpisania.

Z poważaniem
Ostatnio edytowano 31 mar 2020, o 19:18 przez Filip I Gryf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Bezsensowna nazwa projektu ;-)
Filip I Gryf

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Starosarmacja
Królestwo Hasselandu

Re: proj. ust. o sarm. ser. Discord i zmianie niektórych ust

Postprzez AJ Piastowski 31 mar 2020, o 22:01

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Na podstawie art. 5 ust. 2 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu zarządzam pierwsze czytanie ww. projektu. Przewiduję termin 3 dni na debatę, która zakończy się w piątek 03 kwietnia 2020 roku.

@SantiVilarte @PiotrdeZaym @AlbertJanMaat @TadeuszBrus

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek

Postprzez AJ Piastowski 1 kwi 2020, o 07:52

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo.

Do projektu w zasadzie nie mam uwag.

Z ciekawości jednak zapytam, czy IRC zostanie zarchiwizowany, lub czy też może już istnieje jakieś archiwum rozmów?

Obrazek
Obrazek

Postprzez Taddeo 1 kwi 2020, o 08:39

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo.

Również nie mam żadnych uwag.
(~) chor Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Marszałek Dworu Książęcego
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Filip I Gryf 1 kwi 2020, o 08:51

AJ Piastowski napisał(a):Z ciekawości jednak zapytam, czy IRC zostanie zarchiwizowany, lub czy też może już istnieje jakieś archiwum rozmów?

Przyznam szczerze, że nie wiem. W sumie dobrze by było, gdyby choć zapisy rozmów (nie licząc tych nielicznych w Złotych Cytatach) można była zarchiwizować - w razie czego mieć pod ręką, bo to jednak kawał historii.
Filip I Gryf

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Starosarmacja
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 1 kwi 2020, o 09:32

Wasza Książęca Mość,
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Czy nie lepiej zamienić Discord na "komunikator internetowy"? Bo jak za miesiąc pojawi się jakiś świetny chiński komunikator MaoChat czy coś takiego, to będziemy znów zmieniać ustawę? Tylko trzeba określić, że np. komunikator wskazuje Książę w porozumieniu z Radą Ministrów?
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Fryderyk 1 kwi 2020, o 17:39

AJ Piastowski napisał(a):Z ciekawości jednak zapytam, czy IRC zostanie zarchiwizowany, lub czy też może już istnieje jakieś archiwum rozmów?

Ze względu na budowę IRCa, wiadomości na kanale nie mogą być rejestrowane w sposób stuprocentowo niezawodny.

Do pewnego momentu być może część logów została zachowana, dzięki botowi do statystyk jaki posiadaliśmy. Nie wykluczam jednak, że logi przepadły razem z backupami.

Książę, ani Rząd Księstwa Sarmacji nigdy nie wystąpił do nas z jakąkolwiek prośbą o przekazanie takich logów.

Część logów z uroczystości, zarchiwizowałem z własnej inicjatywy: http://www.teutonia.one.pl/logi/

Ale generalnie raczej było przekonanie że rozmowy na IRCu były w formie luźnej i nie miały być rejestrowane i upubliczniane. Jak ktoś siedział to widział.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Filip I Gryf 1 kwi 2020, o 18:05

PT Przedmówcy,

Nawiązując do wypowiedzi JO Posła Piotra de Zayma.

Zgadzam się z myślą, że za każdym razem, kiedy zmieniałby by się komunikator, trzeba by zmieniać ustawy. Nie oczekuję jednak, że zmiany takie będą co rusz jak coś nowego wyskoczy. Tak więc w drodze autopoprawki:

Projekt Ustawy Sejmu o zmianie niektórych ustaw pod kątem sarmackiego serwera Discord

Art. 1

W Ustawie Sejmu nr 317 - Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym dokonuje się następującej zmiany:

1. Art. 46. § 1. w brzmieniu:
"Mediacja może zostać przeprowadzona w ukrytym poddziale działu Trybunału Koronnego na Forum Centralnym bądź na wydzielonym kanale IRC. Jeżeli do mediacji wykorzystano kanał IRC, zapis rozmów mediacyjnych ma zostać dołączony do akt sprawy."

otrzymuje brzmienie:

"Mediacja może zostać przeprowadzona w ukrytym poddziale działu Trybunału Koronnego na Forum Centralnym bądź w wydzielonym miejscu komunikatora internetowego. Jeżeli do mediacji wykorzystano komunikator internetowy, zapis rozmów mediacyjnych ma zostać dołączony do akt sprawy."

Art. 2

W Ustawie Sejmu nr 146 o prefektach dokonuje się następującej zmiany:

1. Art. 8 [Kanał IRC] w brzmieniu:
"1. Przedstawiciele sarmackiego kanału IRC, na zasadach przez siebie określonych, zapewniają ochronę spokoju i porządek na kanale, w szczególności wykonanie prawomocnych wyroków sądów oraz innych decyzji ostatecznie rozstrzygających o prawach i wolnościach.
2. Do kanału IRC nie stosuje się przepisów art. 43 ust. 1 pkt 1 oraz art. 44 Kodeksu Sprawiedliwości."

otrzymuje brzmienie:

"Art. 8 [komunikator internetowy]
1. Przedstawiciele sarmackiego komunikatora internetowego, na zasadach przez siebie określonych, zapewniają ochronę spokoju i porządek na serwerze, w szczególności wykonanie prawomocnych wyroków sądów oraz innych decyzji ostatecznie rozstrzygających o prawach i wolnościach.
2. Do komunikatora internetowego nie stosuje się przepisów art. 43 ust. 1 pkt 1 oraz art. 44 Kodeksu Sprawiedliwości.
3. Książę, w drodze rozporządzenia, wskazuje aktualnie używany komunikator internetowy oraz ustala zasady nadania dostępów i uprawnień."

Art. 3

1. Ustawa wchodzi w życie z dniem podpisania.
Filip I Gryf

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazek
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Starosarmacja
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 3 kwi 2020, o 08:26

Wasza Książęca Mość,

Dokładnie o to mi chodziło. Pamiętam, strasznie dawno temu, stosowanie gg (Gadu Gadu). Ja pracowałem na Macintoshu i z wielkimi problemami zainstalowałem iGadu, dzięki czemu jakoś udało mi się porozmawiać z kimkolwiek. Teraz jest łatwiej - a za chwilę może być jeszcze łatwiej, ale zupełnie inaczej. Pandemia przyśpieszy różne procesy... także twórcze...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 4 kwi 2020, o 14:30

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

W związku z upływem terminu przewidzianego na pierwsze czytanie przystępujemy do głosowania dostępnego pod linkiem: Ustawa Sejmu o zmianie niektórych ustaw pod kątem sarmackich komunikatorów internetowych..

@SantiVilarte @TadeuszBrus @PiotrdeZaym @AlbertJanMaat

Głosowanie potrwa 3 dni i zostanie skrócone jeśli wszyscy posłowie oddadzą głos.

Pozwoliłem sobie lekko zmodyfikować tytuł ustawy , a także usunąłem podpunkty, które są zbędne w przypadku kiedy nie ma więcej niż jednego odniesienia.

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek

Następna strona

Powrót do Sejm