Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK [Defloriusz Dyman Wander, Andrzej Fryderyk]

Dział urzędowy Sejmu

Wybór ATK [Defloriusz Dyman Wander, Andrzej Fryderyk]

Postprzez AJ Piastowski 11 lut 2020, o 09:21

Wysoka Izbo!

Zarządzam wysłuchanie kandydatów JKW Defloriusz Dyman Wander oraz JO Andrzej Fryderyk, ubiegających się o wybór na funkcję asesora Trybunału Koronnego. Wysłuchanie zakończy się w piątek, 14 lutego 2020 roku, o godzinie 10.00. Kandydatów zachęcam do przedstawienia swoich kandydatur, a Panów Posłów i uprawnionych obywateli do zadawania pytań.

@SantiVilarte @JanuszekvHP @PiotrdeZaym @AlbertJanMaat @defloriusz @anglov

Z wyrazami estymy,
Obrazek
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: Wybór ATK [Defloriusz Dyman Wander, Andrzej Fryderyk]

Postprzez Piotr Paweł I 11 lut 2020, o 10:40

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Mam pytanie do obu kandydatów, w kontekście niedawnego wyroku TK ws. prawomocności zarządzenia referendum ws. opróżnienia tronu książęcego. Pytanie brzmi: czy zdaniem Szanownych Kandydatów TK powinien wydawać wyroki tylko i wyłącznie kierując się literą prawa, czy też mieć również na uwadze wolę obywateli i szeroko rozumiane dobro wirtualnego państwa, jakim jest Księstwo Sarmacji? Pytam się, bo w uzasadnieniu wyroku Trybunał stwierdził, że werdykt wyrażony w referendum był jednoznaczny, a wręcz miażdżący. Mimo to, w związku z wyrokiem, przez kolejne dni Księstwo funkcjonowało w niejasności, czy ma Monarchę, czy też go jednak nie ma; funkcjonowało w niejasności groźnej i stanowiącej zagrożenie dla istnienia Księstwa. Owszem, szybko doszło do kolejnego referendum, którego werdykt był potwierdzeniem tamtego. Czy rzeczywiście mieliśmy do czynienia z aż tak rażącym deliktem konstytucyjnym?
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 11 lut 2020, o 19:02

Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

serdecznie dziękuję za umożliwienie mi przedstawienia kandydatury oraz za zadane pytanie. Jako iż całkiem niedawno pełniłem funkcję Asesora Trybunału Koronnego, a także Marszałka Trybunału Koronnego, a moją osoba jest znana Wysokiej Izbie, zrezygnuję z szerszego przedstawiania mojej osoby, pozostając do dyspozycji Wysokiej Izby.

Jeżeli chodzi o pytanie zadane przez Diuka Posła, zdecyduję się na nieco obszerniejszą wypowiedź. Moje poglądy na temat co powinien, a co nie Trybunał nie ma tu najmniejszego znaczenia, albowiem Trybunał Koronny nie ma prawa kierować się czymś innym, niż przepisy prawa. Zarówno uprawnienia jak i postępowanie przed Trybunałem jest jasno określone w stosownych przepisach, a w szczególności Konstytucji oraz w Kodeksie Postępowania przed Trybunałem Koronnym. Wykraczanie poza te ramy byłoby jawnym naruszeniem uprawnień władzy sądowniczej.

Nie oznacza to jednak, że prawo jest oderwane od woli obywateli i dobra wspólnego. Chociażby przepis art. 3 Konstytucji mówi, że „Władza w Księstwie Sarmacji należy do Narodu — wszystkich obywateli sarmackich”. Trybunał Koronny powinien orzekać, pamiętając także o przepisach ogólnych Konstytucji.

Uważam, że ubiegając się o funkcje Asesora Trybunału Koronnego, nie wypada mi komentować słuszności, bądź niesłuszności innych wyroków, które już zapadły. Osobiście myślę, że nieco inaczej potraktowałbym tę sprawę, jednakże – jak już wspomniałem – wolałbym powstrzymać się od komentarza takiego rodzaju. Oczywiście jednak jestem otwarty na pytania dotyczące spraw abstrakcyjnych i pozostaje do dyspozycji Wysokiej Izby.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Michal_Feliks 14 lut 2020, o 10:05

Piotr Paweł I napisał(a):Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Mam pytanie do obu kandydatów, w kontekście niedawnego wyroku TK ws. prawomocności zarządzenia referendum ws. opróżnienia tronu książęcego. Pytanie brzmi: czy zdaniem Szanownych Kandydatów TK powinien wydawać wyroki tylko i wyłącznie kierując się literą prawa, czy też mieć również na uwadze wolę obywateli i szeroko rozumiane dobro wirtualnego państwa, jakim jest Księstwo Sarmacji? Pytam się, bo w uzasadnieniu wyroku Trybunał stwierdził, że werdykt wyrażony w referendum był jednoznaczny, a wręcz miażdżący. Mimo to, w związku z wyrokiem, przez kolejne dni Księstwo funkcjonowało w niejasności, czy ma Monarchę, czy też go jednak nie ma; funkcjonowało w niejasności groźnej i stanowiącej zagrożenie dla istnienia Księstwa. Owszem, szybko doszło do kolejnego referendum, którego werdykt był potwierdzeniem tamtego. Czy rzeczywiście mieliśmy do czynienia z aż tak rażącym deliktem konstytucyjnym?

Wysoka Izbo,
Panie Marszalku,
Panie Posle,

Co do wyroku: mielibysmy do czynienia z naduzyciem, gdyby sklad orzekajacy, w ktorym zasiadalem, orzekl cos innego niz orzekl. Konstytucja jasno i wyraznie wskazala na konieczne warunki waznosci procesu referendalnego. Warunki te nie zostaly spelnione, bylo wiec oczywiste, ze referendum nalezy uniewaznic.

Co do podstaw wyrokowania, to oczywiscie Trybunal Koronny - podobnie jak kazdy inny sad swiata wirtualnego i realnego dzialajacego w warunkach, nazwijmy to umownie, liberalnej demokracji, ma nie tylko prawo, ale i obowiazek kierowac sie nie tylko litera prawa, ale i jego duchem. Prowadzic interpretacje przepisow i odwolywac sie do ogolnych zasad. W Sarmacji jest to szczegolnie istotne, bo nasze prawo sila rzeczy jest ubogie, i gdyby ograniczac sie do tego, co zapisano wprost, nie daloby sie prowadzic postepowan w zgodzie z konstytucyjnymi zasadami ochrony wolnosci i sprawiedliwosci.

W wyroku, do ktorego nawiazuje Pan Posel, zastosowano przepis szczegolny, ktorego pominac sie po prostu nie dalo.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny

Postprzez AJ Piastowski 14 lut 2020, o 12:04

Wysoka Izbo!

Na podstawie art. 5 ust. 5 Regulaminu Sejmu przedłużam pierwsze czytanie, aby dać możliwość jeszcze ewentualnego odniesienia się do powyższych wypowiedzi. Jeśli nic szczególnego się nie wydarz w dyskusji to przejdziemy do głosowania w dniu jutrzejszym tj. 15 lutego ok. g. 22:00.

Z wyrazami estymy,
Obrazek
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 15 lut 2020, o 22:50

Wysoka Izbo!

Zgodnie z zapowiedzią przechodzimy do dalszego procedowania. Zgłoszono dwie kandydatury, przystępujemy, w niniejszym wątku, do głosowania wstępnego w trybie wyboru preferencyjnego, które zakończy się w dn. 18 lutego 2020 br. o godzinie 22:00. Można oddać jeden z następujących głosów:

• Za wyborem w pierwszej kolejności JKW Defloriusz Dyman Wander, w drugiej kolejności JO Andrzej Fryderyk
  • Za wyborem w pierwszej kolejności JO Andrzej Fryderyk, w drugiej kolejności JKW Defloriusz Dyman Wander
  • Za wyborem JKW Defloriusz Dyman Wander (głos pierwszej preferencji wyłącznie na tego kandydata)
  • Za wyborem JO Andrzej Fryderyk (głos pierwszej preferencji wyłącznie na tego kandydata)
  • Przeciwko wyborowi któregokolwiek z kandydatów
  • Wstrzymanie się od głosu

Jeżeli którykolwiek z kandydatów uzyska większość dwóch trzecich głosów pierwszej preferencji (uwzględniając ogół oddanych głosów, w tym głosy wstrzymujące), stosownie do przepisów Ustawy o Trybunale Koronnym zostanie uznany za wybranego już na tym etapie.

@PiotrdeZaym @JanuszekvHP @SantiVilarte @AlbertJanMaat

Obrazek
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 15 lut 2020, o 23:02

Wysoka Izbo,

oddając swój głos, zauważę tylko, że mamy dwie porządne kandydatury i nie było mi łatwo zdecydować.

Za wyborem w pierwszej kolejności JO Andrzej Fryderyk, w drugiej kolejności JKW Defloriusz Dyman Wander
Santiago Vilarte
Kanclerz KS
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Januszek vH-P 16 lut 2020, o 01:17

WKM Regencie,
Wysoka Izbo,

Oddaje swój głos Za wyborem w pierwszej kolejności JO Andrzej Fryderyk, w drugiej kolejności JKW Defloriusz Dyman Wander
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
Książę-elekt

Sierżant, mgr. med. net.
Baron Gryfiej Skały

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez AJMaat 16 lut 2020, o 11:11

Jaśnie Oświecony Marszałku,
Wysoka Izbo,

Oddaje swój głos za wyborem w pierwszej kolejności JO Andrzej Fryderyk, w drugiej kolejności JKW Defloriusz Dyman Wander.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr Paweł I 16 lut 2020, o 11:53

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Oddaję swój głos - w pierwszej kolejności JO Andrzej Fryderyk, w drugiej kolejności JKW Defloriusz Dyman Wander.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Sejm