Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o objęcie regencji

Dział urzędowy Sejmu

Wniosek o objęcie regencji

Postprzez AFvTD 11 sty 2020, o 15:25

Jaśnie Wielmożny Marszałku!

Od ogłoszenia wyników referendum oraz opróżnienia tronu książęcego minęło 5 dni. Tyle samo czasu minęło od ogłoszenia przez Trybunał Koronny informacji na temat kontroli ważności referendum, które odbyło się pomimo subtelnie niewystarczającej liczby podpisów pod wnioskiem inicjalnym. Strony w rozprawie zajęły swoje stanowiska w tym samym dniu.

Czas na przystąpienie do rozprawy zakończył się po 72 godzinach, to jest dnia 9 stycznia.

JKW Defloriusz Dyman Wander od 3 dni jest nieobecny (czego oczywiście mu zabronić nie mogę przez wzgląd na możliwość wyniknięcia spraw realnych jak również stosunkowo (przynajmniej obecnie) niewielką nieobecność).

21 stycznia upływa kadencja Sejmu. W związku z tym należałoby już ogłosić wybory do Sejmu LXIII kadencji, wobec czego cała procedura wyborcza, w celu zapewnienia ciągłości prac Sejmu musiałaby się odbyć w zbliżającym się tygodniu.

W związku z powyższymi faktami, a także brakiem zawieszenia aktu prawnego jakim jest Obwieszczenie Komisji Wyborczej ws referendum ws opróżnienia tronu książęcego oraz niepotrzebnym przeciąganiem elekcji książęcej, jak również zagrożenie związane z kolejnymi opóźnionymi wyborami sejmowymi wnioskuję o przejęcie regencji przez Jaśnie Wielmożnego Marszałka w jak najszybszym czasie na podstawie Art. 11 ust. 2. Konstytucji Księstwa Sarmacji, w przypadku wątpliwości na podstawie Art. 11. ust. 1. pkt. 2 w związku z nieobecnością przekraczającą 21 dni (od 17 grudnia. Proszę również o zarządzenie wyborów do Sejmu LXIII kadencji w celu wyłonienia Izby Poselskiej na najbliższe 3 miesiące.

Z wyrazami szacunku
(-) Alfred Fabian von Tehen-Dżek
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
 

Re: Wniosek o objęcie regencji

Postprzez AJ Piastowski 14 sty 2020, o 09:13

Prześwietny Hrabio
Drodzy obywatele KS


Dziękuję za podjęcie tematu, cenny komentarz, oraz śmiałość w wyrażeniu swojej opinii i punktu widzenia opartego na podstawie KKS. Rozmowy na temat podjęcia możliwie najlepszych decyzji umożliwiających przejęcie regencji w ramach istniejącego prawa trwają od pewnego czasu, czasu który bardzo goni i którego w rzeczywistości jest o wiele za mało...

Informuję, że zachowam wszelkie wytyczne dotyczące jak najszybszego zastosowania odpowiednich artykułów podejmujących próbę wyjścia z całej tej sytuacji w której znalazło się Księstwo.

Obrazek
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
 


Powrót do Sejm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość