Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wysłuchanie kandydatów na ATK

Dział urzędowy Sejmu

Wysłuchanie kandydatów na ATK

Postprzez AFvTD 27 lis 2019, o 16:37

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

Zarządzam wysłuchanie kandydatów Santiago Vilarte von Hippogriffa oraz Franza Langera, ubiegających się o wybór na funkcję asesora Trybunału Koronnego. Wysłuchanie zakończy się w niedzielę, 1 grudnia 2019 roku. Zachęcam kandydatów do przedstawienia swoich kandydatur, natomiast Posłów oraz obywateli do zadawania pytań kandydatom.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Wysłuchanie kandydatów na ATK

Postprzez Franz Langer 27 lis 2019, o 19:07

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Marszałku Sejmu Sarmacji,
Wysoka Izbo,
Szanowni Obywatele i Obywatelki Księstwa Sarmacji

Nazywam się Franz Langer i zdecydowałem się zgłosić swoją kandydaturę na urząd Asesora Trybunału Koronnego. Zatem parę słów o mnie. W Sarmacji zamieszkałem dokładnie rok temu, wówczas osiedliłem się w Republice Bialeńskiej, będącej jednym z regionów Księstwa, Wstąpiłem do tamtejszej partii politycznej, zostałem także posłem tamtejszego zgromadzenia, gdzie brałem udział w tworzeniu prawa. Następnie zostałem także członkiem gabinetu prezydenta Republiki, a później 26. Prezydentem Republiki Bialeńskiej. Rozpocząłem wówczas mediacje pomiędzy zwaśnionymi stronami i udało mi się zapobiec rozłamowi. Niestety zdrowie nie sługa i zapadłem na powszechnie znaną realiozę. Choroba była długa, lecz po profesjonalnym leczeniu i długiej rehabilitacji wróciłem do pełni sił i zdecydowałem osiedlić się na stałe w Sarmacji.

Po krótkim przedstawieniu swojego życiorysu chciałbym opowiedzieć trochę o swoich zainteresowaniach. Interesuję się systemami politycznymi państw, szeroko rozumianą polityką, a także prawem (tutaj w szczególności interesuje mnie gałąź prawa konstytucyjnego). Posiadam wiedzę z zakresu prawoznawstwa, logiki oraz interpretacji prawa, która bezsprzecznie jest istotna przy wykonywaniu tego rodzaju obowiązków. W przyszłości chciałbym się zająć rozwojem politologii w Sarmacji (obecnie czekam na przyjęcie mojej osoby na studia, a po ukończeniu studiów zamierzam wydawać swoje publikacje naukowe i rozważania, także z zakresu prawa konstytucyjnego Sarmacji).

Wysoka Izbo,
To tyle jeśli chodzi o prezentację mojej osoby. Pragnę jeszcze podkreślić, że nie jestem obecnie związany z żadnym ugrupowaniem partyjnym ani z żadnym stronnictwem politycznym, co świadczy o mojej bezstronności. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.
(-) F. Langer

Postprzez Santi Vilarte 27 lis 2019, o 22:44

WKM,
Wysoka Izbo,

mieszkam w Sarmacji nieco ponad pół roku, ale zakładam, że większość z czytających to mnie zna lub przynajmniej kojarzy. Jak dotąd, miałem możliwość zajmować szereg stanowisk zw. z tworzeniem i stosowaniem prawa. W Hasselandzie sprawuję drugą kadencję urząd LS, w centrali byłem posłem i marszałkiem Sejmu, a obecnie jestem Min. Informacji.
Mogę zapewnić, że w pełnieniu urzędu będę ściśle kierował się przepisami prawa, a w sytuacjach konfliktowych lub niejasnych starał się wyważać racje stron. Poza tym - co nie mniej ważne - od początku mojego pobytu w Sarmacji utrzymuję stałą aktywność, a patrząc na średnią postów, powoli i systematycznie ją zwiększam. Mogę więc dać gwarancję, że nie "zniknę" z dnia na dzień, a wszelkie nieobecności będę zgłaszał z wyprzedzeniem.

W razie pytań do mnie prośba, żeby mnie oznaczać: )
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 1 gru 2019, o 18:29

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

W związku z zakończeniem wysłuchania kandydatów informuję o rozpoczęciu głosowania nad przedłożonymi kandydaturami.

Wysłuchano dwóch kandydatów:
Santiago Vilarte von Hippogriffa
Franza Langera

W związku z tym, informuję o tym, że głosowanie odbędzie się w trybie wyboru preferencyjnego. Należy uporządkować powyższe opcje zgodnie z preferencją:

Głos ZA kandydaturą Santiago Vilarte von Hippogriffa
Głos ZA kandydaturą Franza Langera
Głos PRZECIW WSZYSTKIM kandydatom

można również WSTRZYMAĆ SIĘ OD GŁOSU

Głosowanie potrwa 3 dni

Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Januszek vH-P 3 gru 2019, o 10:45

WKM,
Wysoka Izbo,
Drodzy Kandydaci,

Zdecydowałem się, że głos oddaję na

Franza Langera

Uzasadniam krótko - wybrałbym Santiego zawsze, ale Santi ma już stanowiska, a Franz Langer nie. A że 2 kandydatury dobre to tak się decyduje.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant (wachmistrz), Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji,
Wicekról Królestwa Baridasu, Lennik - Baron Gryfiej Skały

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez AFvTD 3 gru 2019, o 22:45

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

Obie przedłożone kandydatury wydają się być rozsądne i oddanie głosu powinno być bardzo dokładnie przemyślane. W związku z tym zdecydowałem się oddać głos, tak jak przedmówca, za kandydaturą Franza Langera w pierwszej kolejności, natomiast dopiero w drugiej Santiago Vilarte von Hippogriffa.

Obie kandydatury są dobre, za Santiago z pewnością przemawia większe doświadczenie, jeżeli chodzi o prawoznawstwo, które zdołał już nam kilkukrotnie udowodnić.

Franz Langer natomiast za czasów Bialenii zgodnie z przemową pokazał, że jest zdolnym mikronautą. Za Franzem nie przemawia co prawda pewność, że zostanie na dłużej, jakkolwiek pokładam nadzieję w tym, że podoła stanowisku. Tym bardziej, że obecnie nie pełni on wyższych funkcji, zarówno w centrali jak i samorządach, więc jego czas nie będzie rozdrabniany na zbyt wiele małych części.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AJ Piastowski 3 gru 2019, o 23:19

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Marszałku,
Wysoka Izbo,

Z jednej strony jest potrzeba, aby kształcić i dawać szansę chętnym, mniej doświadczonym, ale z zapałem obywatelom. Z drugiej jednak funkcja ATK wymaga sprawnego procedowania i pewnych umiejętności odnajdywania się w DP. Intuicja podpowiada mi, że w ty przypadku odpowiednią osobą do tego stanowiska będzie Kaw. Santiago Vilarte von Hippogriff, na którego oddaję głos.

Myśląc Franz Langer - nic mi to nie mówi, mam neutralne odczucia. Na nazwisko trzeba zapracować, wyrobić sobie pewien styl. W mojej opinii jeszcze nie czas i miejsce.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Ludwik Tomović 3 gru 2019, o 23:27

Wstrzymuję się od głosu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii

Postprzez AFvTD wczoraj, o 15:30

Informuję o zakończeniu pierwszej części głosowania:
4 posłów oddało głos
2 posłów zagłosowało za kandydaturą Franza Langera
1 poseł zagłosował za kandydaturą Santiago Vilarte von Hippogriffa
1 poseł wstrzymał się od głosu

W związku z tym, że kandydat Franz Langer nie uzyskał wymaganej większości głosów pierwszej preferencji, jego kandydatura zostaje poddana pod głosowanie.

Głosowanie potrwa 3 dni
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Powrót do Sejm