Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wysłuchanie kandydatów na ATK

Dział urzędowy Sejmu

Wysłuchanie kandydatów na ATK

Postprzez AFvTD 27 lis 2019, o 16:37

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

Zarządzam wysłuchanie kandydatów Santiago Vilarte von Hippogriffa oraz Franza Langera, ubiegających się o wybór na funkcję asesora Trybunału Koronnego. Wysłuchanie zakończy się w niedzielę, 1 grudnia 2019 roku. Zachęcam kandydatów do przedstawienia swoich kandydatur, natomiast Posłów oraz obywateli do zadawania pytań kandydatom.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Re: Wysłuchanie kandydatów na ATK

Postprzez Franz Langer 27 lis 2019, o 19:07

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Marszałku Sejmu Sarmacji,
Wysoka Izbo,
Szanowni Obywatele i Obywatelki Księstwa Sarmacji

Nazywam się Franz Langer i zdecydowałem się zgłosić swoją kandydaturę na urząd Asesora Trybunału Koronnego. Zatem parę słów o mnie. W Sarmacji zamieszkałem dokładnie rok temu, wówczas osiedliłem się w Republice Bialeńskiej, będącej jednym z regionów Księstwa, Wstąpiłem do tamtejszej partii politycznej, zostałem także posłem tamtejszego zgromadzenia, gdzie brałem udział w tworzeniu prawa. Następnie zostałem także członkiem gabinetu prezydenta Republiki, a później 26. Prezydentem Republiki Bialeńskiej. Rozpocząłem wówczas mediacje pomiędzy zwaśnionymi stronami i udało mi się zapobiec rozłamowi. Niestety zdrowie nie sługa i zapadłem na powszechnie znaną realiozę. Choroba była długa, lecz po profesjonalnym leczeniu i długiej rehabilitacji wróciłem do pełni sił i zdecydowałem osiedlić się na stałe w Sarmacji.

Po krótkim przedstawieniu swojego życiorysu chciałbym opowiedzieć trochę o swoich zainteresowaniach. Interesuję się systemami politycznymi państw, szeroko rozumianą polityką, a także prawem (tutaj w szczególności interesuje mnie gałąź prawa konstytucyjnego). Posiadam wiedzę z zakresu prawoznawstwa, logiki oraz interpretacji prawa, która bezsprzecznie jest istotna przy wykonywaniu tego rodzaju obowiązków. W przyszłości chciałbym się zająć rozwojem politologii w Sarmacji (obecnie czekam na przyjęcie mojej osoby na studia, a po ukończeniu studiów zamierzam wydawać swoje publikacje naukowe i rozważania, także z zakresu prawa konstytucyjnego Sarmacji).

Wysoka Izbo,
To tyle jeśli chodzi o prezentację mojej osoby. Pragnę jeszcze podkreślić, że nie jestem obecnie związany z żadnym ugrupowaniem partyjnym ani z żadnym stronnictwem politycznym, co świadczy o mojej bezstronności. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.
Wicekonsul Konsulatu Sclavinii
Asesor Trybunału Koronnego
(-) F. Langer
Trybunał Koronny

Postprzez Santi Vilarte 27 lis 2019, o 22:44

WKM,
Wysoka Izbo,

mieszkam w Sarmacji nieco ponad pół roku, ale zakładam, że większość z czytających to mnie zna lub przynajmniej kojarzy. Jak dotąd, miałem możliwość zajmować szereg stanowisk zw. z tworzeniem i stosowaniem prawa. W Hasselandzie sprawuję drugą kadencję urząd LS, w centrali byłem posłem i marszałkiem Sejmu, a obecnie jestem Min. Informacji.
Mogę zapewnić, że w pełnieniu urzędu będę ściśle kierował się przepisami prawa, a w sytuacjach konfliktowych lub niejasnych starał się wyważać racje stron. Poza tym - co nie mniej ważne - od początku mojego pobytu w Sarmacji utrzymuję stałą aktywność, a patrząc na średnią postów, powoli i systematycznie ją zwiększam. Mogę więc dać gwarancję, że nie "zniknę" z dnia na dzień, a wszelkie nieobecności będę zgłaszał z wyprzedzeniem.

W razie pytań do mnie prośba, żeby mnie oznaczać: )
Santiago Vilarte
b. poseł,
Lord Szambelan KH,
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez AFvTD 1 gru 2019, o 18:29

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

W związku z zakończeniem wysłuchania kandydatów informuję o rozpoczęciu głosowania nad przedłożonymi kandydaturami.

Wysłuchano dwóch kandydatów:
Santiago Vilarte von Hippogriffa
Franza Langera

W związku z tym, informuję o tym, że głosowanie odbędzie się w trybie wyboru preferencyjnego. Należy uporządkować powyższe opcje zgodnie z preferencją:

Głos ZA kandydaturą Santiago Vilarte von Hippogriffa
Głos ZA kandydaturą Franza Langera
Głos PRZECIW WSZYSTKIM kandydatom

można również WSTRZYMAĆ SIĘ OD GŁOSU

Głosowanie potrwa 3 dni

Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Filip I Gryf 3 gru 2019, o 10:45

WKM,
Wysoka Izbo,
Drodzy Kandydaci,

Zdecydowałem się, że głos oddaję na

Franza Langera

Uzasadniam krótko - wybrałbym Santiego zawsze, ale Santi ma już stanowiska, a Franz Langer nie. A że 2 kandydatury dobre to tak się decyduje.
Obrazek
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Starosarmacja
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 3 gru 2019, o 22:45

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

Obie przedłożone kandydatury wydają się być rozsądne i oddanie głosu powinno być bardzo dokładnie przemyślane. W związku z tym zdecydowałem się oddać głos, tak jak przedmówca, za kandydaturą Franza Langera w pierwszej kolejności, natomiast dopiero w drugiej Santiago Vilarte von Hippogriffa.

Obie kandydatury są dobre, za Santiago z pewnością przemawia większe doświadczenie, jeżeli chodzi o prawoznawstwo, które zdołał już nam kilkukrotnie udowodnić.

Franz Langer natomiast za czasów Bialenii zgodnie z przemową pokazał, że jest zdolnym mikronautą. Za Franzem nie przemawia co prawda pewność, że zostanie na dłużej, jakkolwiek pokładam nadzieję w tym, że podoła stanowisku. Tym bardziej, że obecnie nie pełni on wyższych funkcji, zarówno w centrali jak i samorządach, więc jego czas nie będzie rozdrabniany na zbyt wiele małych części.
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 3 gru 2019, o 23:19

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Marszałku,
Wysoka Izbo,

Z jednej strony jest potrzeba, aby kształcić i dawać szansę chętnym, mniej doświadczonym, ale z zapałem obywatelom. Z drugiej jednak funkcja ATK wymaga sprawnego procedowania i pewnych umiejętności odnajdywania się w DP. Intuicja podpowiada mi, że w ty przypadku odpowiednią osobą do tego stanowiska będzie Kaw. Santiago Vilarte von Hippogriff, na którego oddaję głos.

Myśląc Franz Langer - nic mi to nie mówi, mam neutralne odczucia. Na nazwisko trzeba zapracować, wyrobić sobie pewien styl. W mojej opinii jeszcze nie czas i miejsce.

Obrazek
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 3 gru 2019, o 23:27

Wstrzymuję się od głosu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavinii
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 5 gru 2019, o 15:30

Informuję o zakończeniu pierwszej części głosowania:
4 posłów oddało głos
2 posłów zagłosowało za kandydaturą Franza Langera
1 poseł zagłosował za kandydaturą Santiago Vilarte von Hippogriffa
1 poseł wstrzymał się od głosu

W związku z tym, że kandydat Franz Langer nie uzyskał wymaganej większości głosów pierwszej preferencji, jego kandydatura zostaje poddana pod głosowanie.

Głosowanie potrwa 3 dni
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 7 gru 2019, o 00:54

W związku z oddaniem głosu przez wszystkich posłów informuję o wcześniejszym zakończeniu głosowania. Wszyscy posłowie zagłosowali za kandydaturą. Sejm wybrał Franza Langera na Asesora Trybunału Koronnego
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Powrót do Sejm