Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt ustawy o zmianie niektórych przepisów Uofp

Dział urzędowy Sejmu

Re: Projekt ustawy o zmianie niektórych przepisów Uofp

Postprzez AFvTD 30 lis 2019, o 15:42

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

Aby nie było, że jestem jedynie pustym krytykantem - zgodnie z sugestią przedstawiam stosowną poprawkę

brzmienie_oryginalne napisał(a):3. art. 3 ust. 7 („Opłata od rejestracji instytucji z możliwością publikacji wynosi 75 000 lt i stanowi dochód Rady Ministrów. Opłata za rejestrację stronnictwa politycznego z możliwością publikacji wynosi 33 500 lt, o ile w ciągu 7 dni od chwili złożenia wniosku o rejestrację stronnictwa, pod wnioskiem podpisała się grupa przynajmniej 4 obywateli. W razie nieuzyskania wymaganego poparcia, opłata ta wynosi dla stronnictwa 41 500 lt”) otrzymuje brzmienie „Opłata od rejestracji instytucji wynosi 50 000 lt i stanowi dochód Rady Ministrów”;


proponowana_wersja napisał(a):3. art. 3 ust. 7 („Opłata od rejestracji instytucji z możliwością publikacji wynosi 75 000 lt i stanowi dochód Rady Ministrów. Opłata za rejestrację stronnictwa politycznego z możliwością publikacji wynosi 33 500 lt, o ile w ciągu 7 dni od chwili złożenia wniosku o rejestrację stronnictwa, pod wnioskiem podpisała się grupa przynajmniej 4 obywateli. W razie nieuzyskania wymaganego poparcia, opłata ta wynosi dla stronnictwa 41 500 lt”) otrzymuje brzmienie:
„1. Opłata od rejestracji instytucji wynosi x * 25 000 lt gdzie x stanowi liczbę instytucji posiadanych przez wnioskodawcę i stanowi dochód Rady Ministrów
2. Rada Ministrów może całkowicie lub częściowo odstąpić od pobrania opłaty za rejestrację instytucji w przypadku interesu społecznego”;


Pierwsza instytucja jest zazwyczaj motorem napędowym dla nowych obywateli - poprawka sprawi, że nie będzie aż tak bardzo odległym celem dla początkujących - tym bardziej, że z reguły nowi obywatele chcą mieć szybko pierwsze namacalne zyski - w związku z tym będą mieli zdecydowanie szybszy start dotyczący nowych instytucji.

Zwiększanie kwoty dla każdorazowej instytucji o 25 000 lt też nie jest przypadkowe - czym więcej, tym drożej - tak jak mówiłem już wcześniej. Jeżeli ktoś jest sprytny - zrobi kilka przedsiębiorstw pod szyldem jednej instytucji - bo dlaczego by nie?

Drugie i trzecie przedsiębiorstwo jest jeszcze względnie proste do uzyskania - 50 i 75 tys libertów to nie jest suma z kosmosu. Każde następne będzie coraz droższe, jednakże nadal nie powinno być nadto problematyczne, przy czym ograniczy mimo wszystko tempo i ilość ukazujących się wniosków o rejestrację.

Dodatkowo, w przypadku interesu społecznego (instytucja wyraźnie pokazuje, że jest sens ją zakładać i utrzymywać, a wnioskodawca wykazuję nadzwyczajną inicjatywę) - Rada Ministrów może odstąpić od pobrania opłaty w całości lub części. O ile zwiększanie kosztów przedsiębiorstw ma dotknąć osoby, które zakładają je bez potrzeby - o tyle niech nie dotyka jednostek przedsiębiorczych i gotowych do działania. Niech nie będzie to bodziec hamujący rozwój.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
 

Re: Projekt ustawy o zmianie niektórych przepisów Uofp

Postprzez AFvTD 4 gru 2019, o 16:54

Wysoka Izbo
Szanowni Posłowie

Z góry przepraszam za zwłokę.

Zarządzam głosowanie, które potrwa 3 dni, tj. do 7 grudnia. Głosowanie nad przedłożoną przeze mnie poprawką odbędzie się równolegle do głosowania nad całością projektu.

Odnośnik do głosowania nad poprawką: Klik

Odnośnik do głosowania nad całością projektu: Klik
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
 

Poprzednia strona

Powrót do Sejm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość