Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o przyznanie tytułu IUS oraz dotacji

Dział urzędowy Rządu: wsparcie finansowe — dotacje — rejestracja instytucji — Forum Centralne — Dziennik Praw

Wniosek o przyznanie tytułu IUS oraz dotacji

Postprzez Brunon Krasnodębski 28 lip 2020, o 23:22

Srebrny Róg, dn. 29 lipca 2020 roku

WNIOSEK
O PRZYZNANIE TYTUŁU INICJATYWY UŻYTECZNEJ SPOŁECZNIE
ORAZ O PRZYZNANIE DOTACJI

Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Sejmu nr 318 o inicjatywach użytecznych społecznie wnoszę o przyznanie tytułu inicjatywy użytecznej społecznie Sarmackiej Mafii organizowanej przeze mnie za pośrednictwem instytucji Oak Entertainment o numerze ewidencyjnym S00322. Jednocześnie na podstawie art. 9 ustawy Sejmu nr 229 o finansach publicznych wnoszę o przyznanie tej inicjatywie dotacji w wysokości 50.000 Ⱡ. Deklaruję także wkład własny w wysokości 45.000 Ⱡ.

Uzasadnienie

Organizowana inicjatywa ma na celu zintegrować społeczność poprzez udział w konkursie grupowym. W załączonym linku znajduje się wyjaśnienie zasad rozgrywki. Zabawa przewiduje kilkudniową grę, podczas której uczestnicy wzajemnie dyskutują, co może pozytywnie wpłynąć na relacje między nimi. Z uwagi na dynamikę rozwoju akcji zależną od wielu czynników, nie jestem w stanie precyzyjnie określić terminu zakończenia Sarmackiej Mafii.

Inicjatywa przewiduje pewną pulę nagrody głównej do podziału pomiędzy zwycięzców. Obecnie wynosi ona 45.000 Ⱡ, którą to kwotę deklaruje jako wkład własny (składa się na nią po 5.000 Ⱡ od uczestnika; zgłosiło się 10 uczestników, ale dotychczas 9 przelało mi tę kwotę). W miarę zgłaszania się kolejnych uczestników, kwota będzie rosnąć. Uzyskanie dotacji w wysokości 50.000 Ⱡ sprawi, że pula stanie się jeszcze atrakcyjniejsza, a potencjalna nagroda wyższa - co powinno zwiększyć zainteresowanie samą zabawą.

Dotacja zostanie w całości przekazana na rzecz puli nagrody głównej. Jako organizator nie będę czerpał żadnej korzyści majątkowej z kwoty uzyskanej z budżetu państwa.

Wobec powyższego, wnoszę jak we wstępie.

Z wyrazami szacunku
/-/ B. Krasnodębski
/-/ mgr net. Brunon Krasnodębski
Prezes Oak Entertainment
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Wniosek o przyznanie tytułu IUS oraz dotacji

Postprzez AJ Piastowski 29 lip 2020, o 11:25

Szanowny Wnioskodawco

Oczywiście dotacja od RM to jedna z opcji, z której można skorzystać. Jednakże w związku z tym, że RM przychylnie spojrzała na wniosek o rejestracje instytucji proponuję, aby zawalczył Pan także w inny sposób, aby zwiększyć pulę nagród.

RM przyzna połowę sumy, o którą Pan prosi w wysokości 25.000 lt. Zdobywać liberty można na wiele sposobów i jestem przekonany, że przy odrobinie wysiłku i pracy uda się uzbierać resztę.

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Brunon Krasnodębski 29 lip 2020, o 11:39

Wielce Szanowny Panie Kanclerzu,

Pozwolę sobie odnieść się do Pana słów. Oczywiście, istnieje dużo opcji zdobywania libertów. Jedną z nich jest składka od uczestników, których wpisowe w ponad 80% przeznaczone jest na pulę nagrody głównej. W ten sposób udało się zebrać 45 tysięcy libertów, co przy wnioskowanej kwocie 50 tysięcy libertów wydaje mi się rozsądnym i sprawiedliwym wkładem własnym. Na organizacji Sarmackiej Mafii zarabiam niewiele - od każdego uczestnika kwotę jednego tysiąca libertów. Jednocześnie nie pobieram żadnej, nawet minimalnej kwoty, z uzyskanych dotacji - nie w porządku byłoby żerowanie na budżecie państwa w ten sposób. Włożenie w pulę nagrody głównej dodatkowo własnych funduszy mogłoby skutkować tym, że na samej zabawie wyszedłbym wręcz na minus. Natomiast z dotacji, o jaką wniosłem, ja jako organizator nie miałbym żadnej korzyści majątkowej, rozdzielając całą tę sumę pomiędzy zwycięzców, co podniosłem we wniosku.

Niemniej rozumiem stanowisko Pana Kanclerza i dziękuję za pozytywne rozpatrzenie wniosku w zakresie 25 tysięcy libertów. Niewątpliwie już ta suma pozwoli uatrakcyjnić potencjalną nagrodę.

Pozostaję z szacunkiem
/-/ B. Krasnodębski
/-/ mgr net. Brunon Krasnodębski
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 29 lip 2020, o 22:22

Szanowny Wnioskodawco

Oczywistym jest, że Pańskie intencje odbieram w sposób pozytywny. Niemniej patrząc szerzej uznałem, że nie w porządku będzie zanadto obdarowywanie nawet najlepszych inicjatyw z budżetu Państwa. Jest Pan nowym mieszkańcem, a dotacja to trochę droga na skróty (choć skuteczna jeśli pomysł jest godny uwagi, dlatego ani myślę podcinać skrzydła). Chciałem bardziej nakłonić do większej aktywności i na przykład proponuję napisać artykuł promujący Pański koncept wspólnej zabawy na stronie głównej DSG. Całą zebraną sumę z dotacji, serduszek i komentarzy można przeznaczyć do puli nagród. Dzięki temu promujemy aktywność systemową i wzbogacamy swoje inicjatywy o całkiem użyteczne rozwijające i pobudzające nowe wątki. Nie mówiąc już o autopromocji inicjatywy.

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Powrót do Rada Ministrów