Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek ws. Kościoła

Dział urzędowy Rządu: wsparcie finansowe — dotacje — rejestracja instytucji — Forum Centralne — Dziennik Praw

Wniosek ws. Kościoła

Postprzez Taddeo 23 cze 2020, o 11:17

Szanowna Rado Ministrów

Zwracam się z wnioskiem o zmiany w Instytucji Kościoła Rotryjskiego (S00269). Prosiłbym uczynić mnie właścicielem Instytucji nazywając Prymas Sarmacji.

Prosiłbym również o reorganizację Działu na Forum i zmianę na Kościół Rotryjski. Prosiłbym o utworzenie tam trzech poddziałów:
- Diecezja Grodzisk
-- Pałac Prymasowski (w dziale Diecezja Grodzisk jako poddział)
- Diecezja Angemont

Również prosiłbym o zmiany Grafiki na forum w działach Kościoła na tą:
Obrazek
Proszę o zmianę grupy na forum z Dicezja Teplice na Kościół Rotryjski. Do tej grupy prosiłbym by członkowie otrzymali tę grafikę pod profilem oraz tekt obok Kościół Rotryjski (oraz zachowanie moderacji w tychże działach).
Z góry dziękuję za wykonanie wniosku.
(~) chor abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ
Książę Koronny
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Prymas Sarmacji
Lord Wysoki Admiralicji LMiK

Obrazek
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Wniosek ws. Kościoła

Postprzez Ludwik Tomović 23 cze 2020, o 18:48

Czy to oznacza że Kościół Rotryjski opuszcza Teplice?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavinii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 24 cze 2020, o 00:02

Wielmożny Wicehrabio

Na wstępie, chciałem wyrazić mój szacunek, że działa Wielmożny na kilku płaszczyznach w Księstwie Sarmacji, m.in. w Królestwie Teutonii i swoim zaangażowaniem pobudza do aktywności.

Mam jednak kilka obaw, które opiszę i proszę o stosowne odniesienie się do moich uwag i pytań.

Zacznijmy od wyjaśnienia funkcji Prymas Sarmacji - proszę zdefiniować to stanowisko, na czym ono polega, jaką rolę pełni Prymas Sarmacji, jakie ma kompetencje wg. PKR?

Przejdźmy płynnie do powiązanego z powyższym punktem mianowania Szanownego do rangi Prymasa Sarmacji przez Waszego Patriarchę. Czy Prymas Sarmacji został oficjalnie zaakceptowany i powołany do tej rangi przez Księstwo Sarmacji? Proszę o informację jakimi kanałami i do kogo został wysłany list uwierzytelniający?

Prośba o utworzenie Diecezji w Grodzisku, jest wysoce niestosowna w tym momencie. Diecezje na mocy Konkordatu z dn. 25.04.2020 muszą być ustalone po obu stronach. Pragnę zauważyć, że nie mamy ustalonego konkretnego postępowania, w którym zezwalamy na podstawie decyzji o utworzeniu Diecezji. Wg. opinii mojego MSZ nie były podjęte żadne rozmowy, ani też nie mam nigdzie na piśmie wydanego zezwolenia, nie mamy więc o czym mówić.

Prośba o zmianę grupy na forum z Dicezja Teplice na Kościół Rotryjski nie wydaje mi się właściwą zmianą. Otóż Diecezja Teplice jest miejscem, w którym umożliwiamy Kościołowi Rotryjskiemu funkcjonowanie na terytorium Księstwa Sarmacji. Odwrócę prośbę i postawię pytanie, czy mógłbym prosić o utworzenie działu w forum Rotrii o nazwie Korona Księstwa Sarmackiego?

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Taddeo 24 cze 2020, o 09:27

Jaśnie Wielmożny Kanclerzu

Jak zdążyłem wyjaśnić wczoraj w wątku Pytania do Namiestnika - Kościół Rotryjski, popełniłem błąd za który chciałbym przeprosić. Odpowiadając na zadane pytania:

Prymas Sarmacji to honorowy tytuł wyróżniający biskupa teplickiego dając mu status primus inter pares wśród biskupów posługujących w Sarmacji. Zgodnie z zapisami ww. Konkordatu jest również przedstawicielem PKR w Księstwie Sarmacji.

Listy uwierzytelniające nie zostały niestety sporządzone - Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej został poinformowany o tym. Ostatnio zaszły zmiany w Kurii stąd wynikają wolniejsze działania za co w imieniu Sekretarza przepraszam.

Jak pisałem w wątku w Starosarmacji, jestem człowiekiem i zmęczenie spowodowało pomyłkę.

Prośba o utworzenie grupy o takiej nazwie wydaje mi się najodpowiedniejsza. Kościół Diuczej Wiary, czy kiedyś Kościół Mazdaistyczny mógł się tak nazywać. W Sarmacji funkcjonują dwie diecezje i dotychczasowe nazewnictwo może wprowadzać niepotrzebne zamieszanie. Czy JW Kanclerz może prosić o utworzenie działu na forum Rotrii o nazwie Korona Księstwa Sarmacji? Oczywiście, że tak. Sam dopilnuję by powstała w tym miejscu ambasada Sarmacji. Pałac Prymasowski, o który poprosiłem jest nie tylko miejscem na dokumenty związane z Kościołem, ale też jest ambasadą. Nawet mogę się postarać o grupę na forum Rotrii z możliwością moderacji w dziale.

Kłaniam się
abp Tadeusz van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini
(~) chor abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ
Książę Koronny
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Prymas Sarmacji
Lord Wysoki Admiralicji LMiK

Obrazek
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii
Królestwo Baridasu

Postprzez AJ Piastowski 24 cze 2020, o 22:09

Taddeo napisał(a):Prymas Sarmacji to honorowy tytuł wyróżniający biskupa teplickiego dając mu status primus inter pares wśród biskupów posługujących w Sarmacji. Zgodnie z zapisami ww. Konkordatu jest również przedstawicielem PKR w Księstwie Sarmacji.

Prymas Sarmacji jest przyjętą nazwą zarezerwowaną dla PKR, która oznacza ni mniej ni więcej jak ambasador. Mogę uznać narracyjnie taką postać, ponieważ jest to ciekawsze. Mając jednak pozycje ambasadora w Księstwie Sarmacji konieczne byłoby wydanie immunitetu. Osoba pozostająca w tej randze i będąca aktywnym uczestnikiem życia społecznego Księstwa (duża aktywność nie budzi wątpliwości w osobie Wielmożnego) stworzyłaby nie lada precedens, bardzo niebezpieczny precedens w mojej opinii. Dla obywatela Księstwa Sarmacji przejawiającego działalność polityczną nie mogę wyrazić zgody na posiadanie immunitetu. Mt 7,7-8. - Nie jestem tu jednak od podpowiadania.

Taddeo napisał(a):Listy uwierzytelniające nie zostały niestety sporządzone - Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej został poinformowany o tym. Ostatnio zaszły zmiany w Kurii stąd wynikają wolniejsze działania za co w imieniu Sekretarza przepraszam.

Oczywiście, przyjmuję przeprosiny.

Taddeo napisał(a):Prośba o utworzenie grupy o takiej nazwie wydaje mi się najodpowiedniejsza. Kościół Diuczej Wiary, czy kiedyś Kościół Mazdaistyczny mógł się tak nazywać.

Owszem, nie dostrzega jednak Wielmożny, że Kościół Diuczej Wiary, jak i Kościół Mazdaistyczny nie mają swojego odpowiednika w Państwie. Obie wspomniane religie są jakby to powiedzieć, ruchami społecznymi, szukających swojej niszy, działającymi bezinteresownie i są dalekie od tworzenia własnych struktur państwowych. Kościół Rotryjski kojarzy się jednoznacznie z Państwem Kościelnym Rotria - jakbyście poprosili o wydzielenie na forum jakiejś nazwy nie agitującej na rzecz innej mikronacji, byłoby to bardziej właściwe.

Poza tym prośba o utworzenie działu/grupy bez ówczesnej potwierdzonej rangi, nie powinna mieć miejsca.

Taddeo napisał(a):Czy JW Kanclerz może prosić o utworzenie działu na forum Rotrii o nazwie Korona Księstwa Sarmacji? Oczywiście, że tak. Sam dopilnuję by powstała w tym miejscu ambasada Sarmacji.

Nie, nie, ja proszę o utworzenie działu Korona Księstwa Sarmackiego - a nie Korona Księstwa Sarmacji. Widzicie, taka subtelna gra słów, która jednak kojarzy się wiadomo z którą mikronacją, że aż proponujecie od razu ambasadę. Ambasada powinna stać tam gdzie jej miejsce. Żeby nie było wątpliwości - Diecezje wykraczają poza obręb ambasad, działajmy więc w ramach przyjętego konkordatu.

Taddeo napisał(a):Pałac Prymasowski, o który poprosiłem jest nie tylko miejscem na dokumenty związane z Kościołem, ale też jest ambasadą. Nawet mogę się postarać o grupę na forum Rotrii z możliwością moderacji w dziale.

Nie mam nic przeciwko utworzeniu ambasady PKR w odpowiednim miejscu na forum: http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=1051, gdzie znajdzie się miejsce na dokumenty związane z Kościołem.

Z wyrazami estymy,

Obrazek
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury

Powrót do Rada Ministrów