Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Do widzenia

Dział urzędowy Jego Książęcej Mości: obywatelstwo sarmackie — tytuły, herby, ordery i odznaczenia - inne wnioski i ogłoszenia
Spis papierów urzędowych

Witaj w Kancelarii Księcia! Jeśli masz jakąkolwiek sprawę załóż nowy wątek. Jeśli nie wiesz jak napisać wniosek zobacz "instrukcję". Pomoże to na pewno Tobie oraz sprawdzającemu wniosek. Z pozdrowieniami od Dworu Jego Książęcej Mości.

Re: Do widzenia

Postprzez Hetman_Gotfryd 31 lip 2020, o 20:15

Pragnę podziękować WKM

Za wspólne lata pracy dla dobra obronności KS, żałuję że wielu spraw tak istotnych dla KSZ się nie udało zrealizować.
Nie zamierzam osadzać ostaniach wydarzeń i obecnej sytuacji. Powiem tylko że jeśli kiedyś powrocie dla KS a litera prawa na to pozwoli, z radością powitam was w szeregach KSZ.
Powodzenia w nowej rzeczywistości.

Obrazek
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 31 lip 2020, o 20:58

Wasza Książęca Mość,

chciałbym powiedzieć kilka rzeczy. Jednak zacznę od jednego:

Dziękuję.

Niezależnie od wszystkiego co się stało, problemów i konfliktów jakie nastały – dziękuję za współpracę w ostatnich miesiącach. Nawet jeśli nie zawsze zgadzałem się z niektórymi decyzjami WKM, kwestionowałem je niekiedy, to muszę powiedzieć, że pierwszy raz od zakończenia rządów księcia Tomasza byłem z tej współpracy zadowolony.

Chciałbym i życzę sobie tego by wspomnienia z okresu książęcego w Sarmacji nie były dla Was wyłącznie gorzkie, ale przede wszystkim pouczające. By Sarmacja mimo wszystko kojarzyła Wam się pozytywnie.

No i przede wszystkim – dużo dobrego w życiu. Bo to jest najważniejsze.

Szczegółowiej do Waszej wypowiedzi chciałbym odnieść się tylko w jednym punkcie: Trybunału. Nie uważam aktów oskarżenia skierowanych do Trybunału za żenujące i każdy ma prawo bronić swoich dóbr przed Trybunałem. Robię co jestem w stanie, by jako Marszałek zapewnić możliwość jego sprawiedliwego przeprowadzenia.

Niekoniecznie forma i sytuacja ich złożenia przystawała do sytuacji polityczno-społecznej – ale wychodzę z założenia, że ostatecznie każdy ma prawo do obrony dóbr osobistych – niezależnie czy jest się Księciem Sarmacji, Królem Teutonii czy zwykłym mieszkańcem. I nie powinno się za to być krytykowanym.

Choć mówiłem to już Wam prywatnie, powiem i teraz – jeżeli za kilka lat, po zakończeniu obecnej trudnej sytuacji na świecie odbędzie się sarmacki zjazd, możecie być pewni, że będziecie tam mile widziani.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Michał F. Lubomirski 2 sie 2020, o 18:44

Wasza Książęca Wysokość
(gdyż tak wypada się do Waszmości obecnie zwracać),

Nie przybywam z oficjalnym pismem czy notą z Rzeczypospolitej. Jesteśmy obecnie w czasie bezkrólewia, podobnie jak obecnie Księstwo Sarmacji. Czekamy na rychłą wolną elekcję.

Napiszę jednak coś od siebie.

Po pierwsze, chciałbym podziękować Waszej Wysokości za współpracę. Nie było mi dane długo pełnić funkcji ambasadora za panowania WKW, ale po przybyciu zostałem potraktowany z szacunkiem i życzliwością.

W czasie swego panowania Wasza Książęca Wysokość przeprowadziła wraz z Radą Ministrów kilka znaczących reform.
Przykro mi, że w taki sposób panowanie Waszej Mości zostało zakończone, ufając mimo wszystko w obecną uczciwość Waszej Wysokości i sprawiedliwość sarmackich sądów oraz poprawę postępowania WKW.

Jeszcze wspomnę o tym, że było mi dane pełnić funkcję Prefekta Generalnego, gdy Wasza Książęca Wysokość prosiła o zablokowanie starszego nieużywanego konta o numerze paszportu AG 865 z powodu błędów w jego rejestracji.
Także odrzucałem wniosek o nieprzysługującą dotację dla inicjatywy oraz przyjmowałem wniosek WKW o dotację dla nowego obywatela Starosarmacji jako Minister Finansów Starosarmacji.

Jako Burmistrz Książęcego Miasta Grodziska angażował się Mości Książę w działalność w tym mieście. Także podpisał list intencyjny o współpracy z Miastem Harz, którego jestem sekretarzem.

Życzę Waszej Książęcej Wysokości wszystkiego dobrego, a w życiu realnym wszelkich potrzebnych Łask Bożych i życzliwości ludzi.

Każdy z nas popełnia błędy. Starajmy się ich nie powtarzać.
Chciałbym, żeby zostały zapamiętane zasługi WKW, nie tylko błędy.

Zapraszam, jeżeli nie urąga to Waszej Wysokości, do moich majątków (nie mogę, jak na razie, przyjąć w żadnym pałacu ani dworze, gdyż takowych jeszcze nie posiadam). Czy to do Białowieży, czy na Podkarpacie, czy w Bieszczady. :-)

Życzę wszystkiego dobrego.
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino

Postprzez Guedes de Lima 3 sie 2020, o 11:35

Wasza Książęca Wysokość,

Emocje powoli opadają. Nie ukrywam, że jako Markiz Księstwa Sarmacji z ponad 13-letnim stażem jestem rozczarowany całą zaistniałą sytuacją. Mimo iż jestem przede wszystkim rdzennym Sclavińczykiem z wirtualnej krwi i wirtualnej kości to również jestem Sarmatą. W tym czasie każdemu władcy okazywałem należyty szacunek, a słowa przysięgi traktowałem jako swoiste zobowiązanie się do odpowiedzialności za losy Księstwa. Taki sam szacunek i wyobrażenie książęcego majestatu miałem względem Waszej Książęcej Wysokości. Z resztą swego czasu deklarowałem to po moim powrocie do wirtualnego świata drogą prywatną.

Zaistniała sytuacja oraz następstwa jakie przyniosła i zapewne przyniesie w niedalekiej przyszłości Księstwu Sarmacji całkowicie jednak mnie rozczarowały. Nie ma sensu jednak brnąć w to dalej. Mleko się rozlało, decyzje zapadły i mam nadzieje, że Sarmację czeka "nowe rozdanie". Summa summarum wszyscy przecież gramy do jednej bramki, przynajmniej ja to wierzę. Wierzę też, że choć już nie w roli panującego, to w swoim czasie Książę-Senior powróci do aktywnego wirtualnego życia. Najważniejsze jest jednak wyciągnąć wnioski.

Liczę, że przyjdzie jeszcze taki moment, że spotkamy się na terytorium Księstwa Sarmacji i będziemy mogli aktywnie wspierać istnienie największej polskiej mikronacji. W końcu celem każdego z nas jest dołożenie od siebie tej przysłowiowej cegiełki do podnoszenia się poziomu całej Korony. Tego życzę i również życzę wszelkiej pomyślności.

Łączę wyrazy szacunku,
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez barthan 3 sie 2020, o 12:06

Wasza Książęca Wysokość,

Zostało powiedzianych już bardzo wiele słów, i prawdopodobnie całkiem sporo jeszcze przed nami do powiedzenia.

Bardzo dziękuję WKW za ostatnie ponad 150 dni waszego panowania, które niewątpliwie przyniosły od dłuższego czasu Księstwu powiew świeżości. Wszystko zawsze ma swój początek i koniec (bardzo żałuję, że w przypadku WKW to było akurat pokłosie ostatnich wydarzeń). Bardzo dziękuję również Wam, jako v-dziadkowi, że mogliśmy porozmawiać o wydarzeniach dotyczących Sarmacji, że było nam dane się realnie poznać. Szkoda jednak, że to działo się bardzo szybko i skończyło się w poprzedni Poniedziałek. Swoje już powiedziałem, zatem do tych słów pragnę dodać jedno - Przepraszam i Dziękuję za wszystko.

Powodzenia na dalszej drodze v-życia!
Ktokolwiek robiący cokolwiek.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Jego Książęca Mość