Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ostatni żołnierze opuszczają Samundę

Siły zbrojne Księstwa Sarmacji

Ostatni żołnierze opuszczają Samundę

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 lis 2020, o 12:38

Cztery samoloty transportowe Ił-76 należące do sił powietrznych z żołnierzami KSZ na pokładzie wylądowały w bazie Shimonshet. Tym samy zakończyło się wycofanie naszych oddziałów, stacjonujących tam w ramach misji obrony Samundy, rotacyjnie stacjonowało tam blisko 2 tys. wojskowych i sprzętu.


„Trzy wojskowe samoloty transportowe Ił-76 z żołnierzami 8 Brygady zmechanizowanej wylądowały na lotnisku w Shimonshet” – poinformował oficer prasowy KSZ.

Na ich pokładzie było ponad 80 żołnierzy, transportery i samochody opancerzone, a także środki łączności. Trzy godziny wcześniej powrócili, również na pokładzie Iła-76, oficerowie dowództwa brygady zmechanizowanej. W okresie 06-11 listopada z terytorium Samundy wykonano silami 14 samolotów transportowych. Wycofanie dotychczas stacjonujących tam rotacyjnie sił KSZ, główny zadaniem w latach 2016-2020 było prowadzenie operacji obrony naszego sojusznika. Zadania te realizował rotacyjnie 8 Brygada Zmechanizowana, w oparciu o 1960 żołnierzy, 90 transporterów Stryker i 380 jednostek sprzętu wojskowego.

Dotychczas podstawą kontyngentu byli żołnierze 8 BZ, wsparci przez Żandarmów, Lotników Armii i Logistyków. Ich dowództwo i główne siły operacyjne stacjonowały w Jamsborg na wchodzie oraz w Fort Hiro na południowy wybrzeżu Samundy.

W dniu 6 listopada 2020 roku Meisande V Gvandoya na ręce JO Kanclerza Księstwa Sarmacji, jednostronnie wypowiedziała umowę o otoczeniu opieką Zjednoczonego Królestwa Samundy, przez KS zawartą w kwietniu 2016 roku. Co ostatecznie zakończyło obecność KSZ w tym rejonie, i pozwoliło na przegrupowanie naszych sił na wschodzie.
Załączniki

ił 76.jpg
Koń roboczy operacji wycofania z Protektoratu.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 

Powrót do Książęce Siły Zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość