Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Excel :)

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami, w tym z realną polityką

Excel :)

Postprzez Guedes de Lima 22 sty 2020, o 15:20

Drodzy Sarmaci,
Drogie Sarmatki,

Nie potrafię sobie poradzić z formatowaniem warunkowym w Excelu.

Chciałbym uzyskać taki model:

Komórka A1 posiada wartość "2" - wówczas chciałbym by komóka B1 podświetlała się na (kolor).

Komórka A1 posiada wartość "1" - wówczas chciałbym by komórka B1 podświetlała się na (kolor).

Przyznam szczerze, brakło mnie a tutoriale niewiele mi rozjaśniły.

Ktoś coś?
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Re: Excel :)

Postprzez Zombiakov 22 sty 2020, o 20:12

1.png

2.png

3.png

a potem to samo dla wartosci 2 i koloru zielonego
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Guedes de Lima 24 sty 2020, o 09:31

Wielkie dzięki za pomoc!

Może warto zostawić taki wątek :) bo w Excelu da się (chyba) zrobić prawie wszystko ale często człowiekowi brakuje po prostu wiedzy a wiele tutoriali jest mega uproszczonych :(

Dzięki raz jeszcze.
Konsul Sclavinii

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 24 sty 2020, o 10:53

I się zaciąłem z ostatnią rzeczą niestety...

Obrazek

Chciałbym ustawić jeszcze automatyczne zliczanie - w sensie:

Zaznaczam checkbox ABC i podświetla się na zielono / i chciałbym żeby zliczało mi ile w tabeli mam ABC zaznaczone na zielono; ile zaznaczone NTOK itd.

Próbuję z formułą LICZ.JEŻELI ale nie wiem czy tam według koloru mogę ustawić zliczanie?
Konsul Sclavinii

Konsulat Sclavinii

Postprzez kaxiu 24 sty 2020, o 17:29

Guedes de Lima napisał(a):Próbuję z formułą LICZ.JEŻELI ale nie wiem czy tam według koloru mogę ustawić zliczanie?

Wedle koloru będzie raczej ciężko. Trzeba by wedle wartości, w oparciu o którą jest autoformatowanie.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Zombiakov 24 sty 2020, o 23:10

Uwaga: Funkcja LICZ.JEŻELI nie będzie zliczać komórek na podstawie koloru czcionki lub tła komórki. Program Excel obsługuje jednak funkcje zdefiniowane przez użytkownika (UDF) przy użyciu operacji języka Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) na komórkach na podstawie koloru tła lub czcionki. Oto przykład, jak można ustalić liczbę komórek z określonym kolorem komórki przy użyciu języka VBA.

https://support.office.com/pl-pl/articl ... 464816df34
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Guedes de Lima 25 sty 2020, o 10:27

Zombiakov napisał(a):Uwaga: Funkcja LICZ.JEŻELI nie będzie zliczać komórek na podstawie koloru czcionki lub tła komórki. Program Excel obsługuje jednak funkcje zdefiniowane przez użytkownika (UDF) przy użyciu operacji języka Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) na komórkach na podstawie koloru tła lub czcionki. Oto przykład, jak można ustalić liczbę komórek z określonym kolorem komórki przy użyciu języka VBA.

https://support.office.com/pl-pl/articl ... 464816df34

Tak, właśnie czytałem na ten temat i co ciekawe nawet udało mi się wgrać tą formułę i zaczęło liczyć. :)

ale...

kaxiu napisał(a):
Guedes de Lima napisał(a):Próbuję z formułą LICZ.JEŻELI ale nie wiem czy tam według koloru mogę ustawić zliczanie?

Wedle koloru będzie raczej ciężko. Trzeba by wedle wartości, w oparciu o którą jest autoformatowanie.

Poszedłem tą drogą i zlicza mi według wartości, a konkretniej według frazy z komórki.

:)
Konsul Sclavinii

Konsulat Sclavinii

Postprzez kaxiu 25 sty 2020, o 12:59

O VBA wolałem nie pisać, bo teoretycznie można w nim zrobić prawie wszystko, ale jak się biegle nie włada językiem, to jednak robota męcząca ;).
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Guedes de Lima 25 sty 2020, o 16:03

kaxiu napisał(a):O VBA wolałem nie pisać, bo teoretycznie można w nim zrobić prawie wszystko, ale jak się biegle nie włada językiem, to jednak robota męcząca ;).

Przyznam szczerze, że 1:1 skopiowałem kod i potem przełożyłem to na swojego Excela ale szczerze to nawet nie wiem co to kod i jak to zadziałało hehe. :mrgreen:
Konsul Sclavinii

Konsulat Sclavinii

Powrót do Real, który nie istnieje