Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komisja ds. incydentu dreamlandzkiego

Re: Komisja ds. incydentu dreamlandzkiego

Postprzez Laurẽt 28 gru 2019, o 22:11

Szanowni Zebrani!

Dyplomacja Królestwa Dreamlandu i jej graficzne zobrazowanie nie mieści się w żadnych cywilizowanych ramach,a jedynie nawiązuje do pisma obrazkowego jaskiniowców. Kanon polityki zagranicznej prezentowany nie przez kogo innego jak przez głowę Królestwa Dreamlandu Macieja II ukazuje tylko jak bardzo upadł ten kraj. Kraj o tak bogatych tradycjach, którego mieszkańcy tak wiele wnieśli ciekawych pomysłów do mikronacyjnej międzynarodowej społeczności.

To smutne, że dreamlandczycy łamią własne prawo ignorując sygnały własnych mieszkańców, którzy piszą o tym jak to prawo jest łamane i dzisiaj jak widać to na szybko, w przebłysku kontaktu ze światem skutkuje odwołaniem Alusia de la Ciprofloksja z urzędu sędziego, co tylko potwierdza, że temat trzeba szybko zamknąć i schować gdzieś w archiwum.

Wcale nie dziwi mnie, że nie tak dawno wybrany Premier Rządu Dreamlandu Christien van der Pohl, który w swym exposé próbował przedstawić swoją wizję cywilizowanego kraju. Niestety gdzieś zaginął.

W mojej ocenie Królestwo Dreamlandu straciło polityczną wiarygodność oraz wszelką zdolność nawiązania i utrzymania stosunków dyplomatycznych, a nawet rozmów o nich od czasu kiedy to w cywilizowany sposób nie sprostują wszystkich kłamstw i wulgaryzmów, które interpretuję jako sygnał słabości Macieja II, bo jak widać nie stać go na nic ciekawego poza postawą zwykłego prostaka, któremu jedynie słoma z butów wystaje.

Dreamland jak widać ma problem z afektywna dwubiegunowością, a nie wielobiegunowością!

Wszystkich Dreamlandczyków, którzy nie są "na bakier" z sarmackim wymiarem sprawiedliwości zachęcam do opuszczenia tego prymitywnego kraju i osiedlenia się w Baridasie lub innym kraju naszej sarmackiej wspólnoty, a tych którzy coś przeskrobali też zapraszam, bo jeśli wyrażą skruchę to myślę, że im też zostanie wybaczone tak samo jak dwukrotnie wybaczono słupowi zwanemu Cudzoziemcem.

„Baridas sáno alta”

Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joahim-von-R 28 gru 2019, o 22:36

Ja bym chciał Baridajczyków za to, że jak idiota zagłosowałem za ustawą o ,,siłach zbrojnych" Dreamlandu. Strasznie żałuję.

(Tak, wiem, nie jestem Dreamladczykiem, ale po prostu zagłosowałem wtedy za- choć gdybym był przeciw, to i tak nie wiele bym zmienił.)
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Joahim-von-R

Postprzez Julian FER 29 gru 2019, o 13:48

W Dreamlandzie jak nadal najarani, a oto skrót dreamlandzkich mądrości na ten czas:

autor: Maciej II » dzisiaj, 00:52 sugeruje, że przeprowadzony został zamach na niego. Nie wiem kto by chciał tknąć tego pajaca, który swoimi wyczynami i tak przecież sam się wykończy.
Energicznie zamachał do rozrzewnionego tłumu, wtem usłyszał trzask strzału i coś świsnęło mu nad głową, w tłumie nastąpiło poruszenie, choć niewiele widział, bo rzuciło się zaraz do niego kilku rosłych "kulochwytów" z Królewskiej Ochrany żeby go chronić, to słyszał głośne krzyki i poruszenie w tłumie. Już wyewakuowany, w królewskiej limuzynie, zdołał zebrać myśli:
"Baridajce-sabotażyści? Sarmaccy komandosi?"

autor: Stanisław Dmowski » dzisiaj, 10:14 wcześniej krzyczał na swoich, że łamia prawo, a teraz twierdzi, że Dreamland ma własne prawo międzynarodowe, co niestety w tym poronionym kraju może być prawdą.
Tak się zastanawiam, bo cała ta komisja opiera swoje zarzuty na tym, że Dreamland rzekomo złamał prawo międzynarodowe puszczając w obieg informacje nieprawdziwe. W jakim traktacie międzynarodowym lub konwencji jest to określone? Mam nadzieję, że autor jest na tyle poważny i bierze pod uwagę możliwość, że tutaj nie kierujemy się jakimiś ONZ-owskimi bublami tylko mamy własne prawo międzynarodowe.
(-) Julian diuk Fer at Atera
kpt. rez. KSZ
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurẽt 31 gru 2019, o 00:54

Jak widać w Dreamlandzie Król Maciej II tak się wczoraj najarał i w Sarmacji w kuluarach dało się słyszeć, że postanowił odwiedzić Kevina, żeby ten nie był sam w domu :D

By jednak bardziej trzymać się tematu to gdybym nawet pominął fakt, że rzekomo zatrzymany statek, który w czasie incydentu cumował już w Nikolaopolu dodam, że nigdzie nie widziałem śladów rzekomych wezwań do zmiany kursu, o których wspomina Maciej II.
Maciej II napisał(a): Brak odpowiedzi na wezwania do zmiany kursu, wymusił natychmiastową reakcję Marynarki Królewskiej - która wysłała z pokładu OJKM-DRE FR-5 „Luindor” grupę abordażową komandosów, z zadaniem zatrzymania załogi jednostki łamiącej blokadę tranzytową.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 1 sty 2020, o 14:39

Oficjalna mapa terytorium KD, zaznaczonym obszarem wód terytorialnych.
Chętnie poznam, kiedy o gdzie ratyfikowano traktat. O tym że mają, swoje własne prawo międzynarodowe ?

Nawet dla laika, widać że okręt płyną blizej. Wybrzeża niż wysp... Inna spraw że, w momencie zatrzymania; był już w porcie docelowym.

Bardo mnie też martwi, fakt "dokonania aneksji Brugii" czyli ANGSTREM czy CZARNOZAMCZE
Chociaż jak pokazuje inna mapa, terytorium to leży bardziej na północy. Może sami nie wiedzą, gdzie i co zajmują ?
Załączniki

indeks.png

kik-2016-11-waz03pol1 - Kopia.png
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek