Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dylemat związany z przeniesieniem do stanu nędznego

Zamek Jego Królewskiej Mości
Obrazek

Dylemat związany z przeniesieniem do stanu nędznego

Postprzez Laurencjusz 19 paź 2019, o 21:12

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

JKW Robert Fryderyk (A0062) znany w Dreamlandzie jako Robert II Fryderyk kontynuuje wrogie działania wobec Księstwa Sarmacji (1, 2) oraz próbuje rozporządzać czymś czego nie ma tj. Wyspą Awara. Jego wcześniejsze działania zaowocowały debatą w Sejmie dotyczącą podjęcia Uchwały Sejmu ws. zgody na pozbawienie tytułu. Debata została zakończona w związku z tym, że do Księcia wpłynął wniosek i na tej podstawie JKM Piotr III Łukasz odebrał wsie lenne i tytuł markiza RF.

W Królestwie Baridasu w dniu 19 maja 2019 r. pod obrady Rady Królestwa skierowałem projekt Uchwały w sprawie Komnaty Zasłużonych, w którym wnioskowałem o usunięcie RF z Komnaty Zasłużonych. Ówczesny projekt przepadł w związku z brakiem kworum w Radzie Królestwa.

Obecnie zastanawiam się nad tym by wrócić do tematu usunięcia Roberta Fryderyka z Komnaty Zasłużonych oraz przenieść wymienionego do stanu nędznego wraz z nadaniem tytułu słupa. Wiem, że pochopne działania nie są wskazane i dlatego poczekam na rozwój sytuacji, bo mam dylemat, a społeczeństwo w Dreamlandzie jest podzielone.

Materiały:
Linki:
Adres materiału (1)
Adres materiału (2)
Materiał graficzny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

„Baridas sáno alta”
(Baridas ponad wszystko)

Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Re: Dylemat związany z przeniesieniem do stanu nędznego

Postprzez Januszek vH-P 20 paź 2019, o 09:43

WKM,

Jeśli ma WKM wątpliwości to uzasadnione. Ja jednakże nie ma nic przeciwko usunięciu Roberta Fryderyka z Komnaty Zasłużonych i przeniesienie w/w do stanu nędznego. Jednakże na moim głosie w tym przypadku nie można tylko polegać, więc zobaczę jak inni Baridajczcycy widzą tą sprawę.

Kłaniam się.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Julian FER 20 paź 2019, o 11:15

WKM,
wrogie działania tej osoby wielokrotnie skierowane były przeciw naszemu królestwu i całej Sarmacji. Jej dorobek twórczy nie może być cały czas uwzględniany. Przeniesienie go do stanu nędznego to w mojej ocenie dobry pomysł.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 20 paź 2019, o 15:07

Informuję, że odniosę się do tej sprawy dzisiaj lub jutro wieczorem.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Andronik 20 paź 2019, o 15:30

Mając na uwadze dobro i prestiż Baridasu, Wasza Królewska Mość, mogę odpowiedzieć tylko w jeden możliwy sposób. Miejsce cudzoziemca Roberta Fryderyka znajduje się z dala od zasłużonych Baridajczyków Komnaty, a stan doskonale obrazuje jego stosunek dla naszych wspólnych interesów; doskonale by mu w nim więc pasowało.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 23 paź 2019, o 19:30

Wasza Królewska Mość
Baridajczycy

Miałem odpowiedzieć zdecydowanie wcześniej, ale zabrakło umiejętności poprawnego sklejenia kilku zdań. Nie wiedziałem, jak napisać to, co właśnie piszę. Teraz jednak wydaje mi się, że te słowa najlepiej zobrazują sytuację, z jaką się teraz borykamy.

Oczywiście rozumiem przesłanki, które kierują większością Baridajczyków. JKW Robert Fryderyk zdradził zarówno Księstwo Sarmacji, jak również Królestwo Baridasu. Albo raczej nie działa na jego korzyść. JKW działa na korzyść Królestwa Dreamlandu jak również i Scholandii jednak z prostego powodu - w końcu obecnie działa właśnie w tamtym kraju. Dziwne byłoby, gdyby działał na naszą korzyść. To tak samo, jakby baron von Hippogriff-Pałasz oddał Scholandii Awarę. Jak to kiedyś powiedział mi JKW Konrad Jakub (w międzyczasie naszłą mnie taka myśl, że faktycznie rację mieli ci, którzy mówili o inflacji Królów oraz Książąt - Seniorów :'D) nie można służyć dwóm bogom jednocześnie.

Tak samo i JKW RF nie mógł, działając w Dreamlandzie działać dla dobra Baridasu. Byłoby to nieetyczne i źle odebrane. Przynajmniej ja nie chciałbym ubiegać się o urzędy i władzę tylko po to, żeby działać na rzecz państw trzecich.

Za coś JKW został umieszczony w Komnacie Zasłużonych, został tam umieszczony przez kogoś. Gdyby nie był zasłużony dla Baridasu, z pewnością nie znalazłby się na tej liście. Tak samo, jak za zasługi znajduje się tam: JKW Mikołaj Aleksander Piotr, Sł.P. Lilianna bnt. de Folvil-Arped czy JBE Christoffo tak samo miejsce na tej elitarnej liście znalazł również JKW Robert Fryderyk. Obecnie czy to Robert, czy pozostali z wymienionych obecnie nie działają dla dobra Baridasu, w niektórych przypadkach kierunek który obrali dla Królestwa nie był tym, w którym oni podążali. Skoro ich działania nie były zgodne z obecną racją stanu, to dlaczego nadal są w Komnacie Zasłużonych?

Dlatego też apeluję, aby z Komnaty Zaslużonych nikogo nie wykreślać. Nie możemy przecież przekreślać wszystkich zasług, bez względu na działania w przyszłości. Kiedyś JKW Robert Fryderyk zasłużył więc nie powinniśmy mu tego odbierać. Teraz nie zasługuje, ale to nie znaczy, że nigdy nie przyczynił się do rozwoju Królestwa Baridasu.

Podzielam natomiast zdanie, że JKW Robert Fryderyk na tytuł słupa zasługuje. Co prawda, osobiście za pracę, jaką codziennie w mikronacjach JKW RF wykonuje - szanuję go, jednakże działanie na szkodę Baridasu jest powodem, dla którego możemy skorzystać z tego prawa. Chociaż nie widzę wymiernych zysków, to podkreślenie tego poprzez przeniesienie JKW do stanu nędznego jest wystarczającym powodem, aby wykonać postanowienia przytoczonego artykułu.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Andronik 23 paź 2019, o 21:33

Stoję na straży stanowiska, że ludzie muszą się określać.

Podejmowana działalność musi być oceniana całościowo, a nie epizodycznie; realni Polacy nie postrzegają Goebbelsa tylko dobrze dlatego, że uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych Józefa Piłsudskiego i nie rozgraniczają jego późniejszej zbrodniczej działalności od tego miłego, politycznego gestu.

Jeżeli ktoś kiedyś działał na rzecz Baridasu, a potem zaczął go ze wszystkich stron atakować, to byłoby dziwnym aktem tchórzostwa i przyznawaniem się do charakteru człowieka zniewolonego — wybielać go i mówić, że tak naprawdę to przecież jest inna osoba, minął czas, nie łączą jej z Baridasem żadne powiązania.

Czyż Robert Fryderyk nie dość zaszkodził? Wywołał konflikt na linii władze centralne Sarmacji — urząd Wicekróla (i praktycznie cały Baridas), zerwał zawartą z trudem umowę awarską, pełni funkcje publiczne we wrogim państwie. Jest, słowem, nieprzyjacielem. To, że kiedyś zdarzyło mu się działać na rzecz Baridasu zostało zatarte przez jego charakter człowieka nieprzewidywalnego, niebezpiecznego i niszczyciela. Wszystkie jego osiągnięcia zostały zniwelowane.

W związku z powyższym uważam, że jedynym dobrym rozwiązaniem jest zatarcie śladów po Robercie Fryderyku w Komnacie Zasłużonych i przeniesienie go do stanu nędznego naraz.

Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 23 paź 2019, o 22:20

WE Konsulu

Skoro ocenami działalność tylko epizodycznie, to dlaczego w Komnacie Zasłużonych jeszcze nie ma mojego portretu? Tak samo, jak nie ma portretu Januszka, Henryka Wespucciego, Juliana Fer at Atera...

Nie wiem jakimi przesłankami kierowała się osoba zamieszczająca Roberta Fryderyka w Komnacie Zasłużonych, ale z pewnością nie były to sprawy błahe. Dlatego też apeluję, aby od Komnaty Zasłużonych się odczepić. Jest to kawał historii, skoro ktoś tam się znalazł, nie mógł działać tylko przez chwilę - działał długo i przyczynił się do rozwoju Baridasu w jakiś sposób...
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Andronik 23 paź 2019, o 22:26

Poważany Hrabio,

owszem, działał. By następnie poczynić wszystko, co było tylko w jego mocy, aby to wszystko zniszczyć, złamać Baridas, odebrać mu imię i godność. Ponawiam porównanie: to tak, jakby oponować przeciw wykreśleniu cara Mikołaja I Romanowa z rejestru przyjaciół Polski: no, bo w sumie żyło się jakoś znośnie, a to, że zdławił powstanie listopadowe to przecież nic nie znaczy, nie? Działał w interesie swojego kraju!

AFvTD napisał(a):Skoro ocenami działalność tylko epizodycznie, to dlaczego w Komnacie Zasłużonych jeszcze nie ma mojego portretu? Tak samo, jak nie ma portretu Januszka, Henryka Wespucciego, Juliana Fer at Atera...

Bo zwyczajnie nie było komu jej opisać. Mikroświat jest mały, zamiera coraz bardziej. To, że nikt się jeszcze za to zadanie nie zabrał nie oznacza bynajmniej, że nieobecni nie zasłużyli, aby się tam znaleźć.

Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Laurencjusz 23 paź 2019, o 23:02

Prześwietny Hrabio!

Dyskutując o sprawach ważnych zawsze warto się dwa razy zastanowić zanim podejmie się decyzję i dlatego kierując się głównym celem tej dyskusji pozwolę sobie udzielić wyjaśnień w oparciu o mój stan wiedzy na temat osoby wobec, której mam dylemat.
AFvTD napisał(a):Nie wiem jakimi przesłankami kierowała się osoba zamieszczająca Roberta Fryderyka w Komnacie Zasłużonych, ale z pewnością nie były to sprawy błahe. Dlatego też apeluję, aby od Komnaty Zasłużonych się odczepić. Jest to kawał historii, skoro ktoś tam się znalazł, nie mógł działać tylko przez chwilę - działał długo i przyczynił się do rozwoju Baridasu w jakiś sposób...

Wprawdzie Robert Fryderyk w poprzednim wcieleniu zasłużył się dla Baridasu, ale jego wcześniejsze zasługi trudno jednoznacznie zdefiniować w ramach funkcji Podskarbiego, bo po prostu był wpisany. Pod uwagę należy wziąć fakt, że Robert Fryderyk już dwukrotnie za swe anty działania był pozbawiany był wsi lennych i wydalany z naszej wspólnoty. Pytanie brzmi ile można przeginać i uwzględniać jego zasługi, tym bardziej, że do społeczeństwa już po raz drugi kierowane jest pytanie, czy warto o nim pamiętać o honorować do w ten sposób. Gdybym się nad tym gruntownie nie zastanawiał to już dawno bym go wykreślił. Ponadto Robert Fryderyk działając na szkodę Baridasu, bo to przez niego Dreamland przestał uznawać fakt, że Awara Południowa należy do Baridasu i przez jego działania zostały wypowiedziane stosunki dyplomatyczne z Sarmacją, a tym samym z Baridasem. Gdyby przynajmniej społeczeństwo Dreamlandu staneło za min murem to może bym zrozumiał, a w chwili obecnej nie bardzo wiem jaki cel chce osiągnąć w stosunkach dyplomatycznych między krajami o najdłuższej historii. Ciężko te działania uznać za rozsądne, poważne i przynoszące pozytywne skutki Dreamlandowi.

AFvTD napisał(a):Skoro ocenami działalność tylko epizodycznie, to dlaczego w Komnacie Zasłużonych jeszcze nie ma mojego portretu? Tak samo, jak nie ma portretu Januszka, Henryka Wespucciego, Juliana Fer at Atera...

W sprawie dodania osób do komnaty zasłużonych trzeba udokumentować zasługi osoby, która wniosła znaczący wkład w rozwój Baridasu i tyle, albo aż tyle.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Powrót do Zamek Królewski