Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komunikat ws. ostatnich wydarzeń [Dreamland]

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Komunikat ws. ostatnich wydarzeń [Dreamland]

Postprzez Januszek vH-P 20 paź 2019, o 16:24

WKM,
Drodzy Obywatele Księstwa Sarmacji,

Jak dobrze wiemy Królestwo Dreamlandu wypowiedziało traktat pomiędzy naszymi państwami, wycofało agreement dla naszej ambasadorki i wycofało własnego ambasadora. Jak narazie Robert Fryderyk nakręca akcję propagandową zrzucając "winę" na Sarmatów, a szczególnie władz sarmackich i baridajskich. Nie wchodząc w polemikę z władzami Bialenii pragnę w tym komunikacie przedstawić ze strony Rządu (jak i własnego) jak wyglądała sprawa i związane z nią aspektami.

Zacznę od początku, aby pokazać pewną głupotę podejmowanych przez siebie działań jak i MSZ KD Roberta Fryderyka. Otóż ... (zapraszam do lektury):

25.08.2019 r. rozpocząłem rozmowę z MSZ KD o udzieleniu agreementu dla naszej ambasadorki. W trakcie finalizacji spraw związanych z przysłaniem ambasadora Robert Fryderyk poprosił w imieniu Rządu KD i swoim własnym o zniesieniu statusu osoby wydalonej obecnego Premiera KD - Alusia de la Ciprofloksja .... Od 8 lat sprawa nie była poruszana, ale zgodziłem się przekazać sprawę do rozpatrzenia przez JKM. JKM wysłuchał prośby od władz KD. Jeden punkt dla KD.

W międzyczasie MSZ KD przedstawił propozycję dot. Awary. Jak może niektórzy się orientują Robert Fryderyk podczas swoich rządów w KD zdążył jeszcze wypowiedzieć Umowę o uznaniu Unii Dreamlandu i Scholandii oraz przekazaniu Awary Południowej zawartą 24 lipca 2015 roku. Idźmy więc dalej z tym wątkiem.

Propozycję dot. Awary przedstawiłem pod obrady Rządu i JKM. W międzyczasie przedstawiłem propozycję JKW Adrianowi Maksymilianowi Józefowi Alatriste. Jak możemy się domyśleć władze Baridasu odpowiedziały przecząco a Rząd po rozmowach z JKM stwierdziliśmy, że odpowiedź Rządu zależy od odpowiedzi Baridasu. A więc przecząco.

Po chwili JKW Adrian abdykował z tronu Baridasu, więc oczekując na nowe władze nie odpowiedziałem MSZ KD. Po elekcji oczywiście nowy monarcha JKM Lauret Gedeon I podtrzymał zdanię poprzednika.

Treść propozycji:

Chcielibyśmy zapropnować by uczynić z południowej części Awary terytorium powiernicze, które oddane zostanie we władanie Nowego Czwórporozumienia. Jak być może Wasza Ekscelencja wie pierwotne Czwórporozumienie miało w składzie: Aklandię, Baridas, Sarmację i Scholandię. Nowe Czwórporozumienie mogłoby mieć w składzie: Baridas i Sarmację, oraz Dreamland i Scholandię - co daje schemat 2 na 2 w układzie KD-KS. Więcej niż pożądany zważywszy na interesu w tym regionie. Sprawa zostaje załatwiona przez przyjaciół, w gronie przyjaciół.

Marzy mi się również, by cała Awara stała się takim terytorium - dodatkowo honorując tym samym też OPM, które miało na Awarze Centralnej swoje terytorium powiernicze i niezależne od władz jakiegokolwiek kraju. W przyszłości można by tak ustalić, że terytorium to, przy wspólnej zgodzie Czwórporozumienia, mogłoby na swe terytorium przyjmować inne organizacje międzynarodowe, itd.

W moim przekonaniu takie rozwiązanie ma swoje niezaprzeczalne zalety: de facto wyspa staje się wspólna i dodatkowo zdemilitaryzowana; pokazujemy się, że nie zależy nam na ziemi, a zależy na współpracy. Można to przy okazji genialnie rozegrać narracyjnie po obu stronach świetnie rozgrywając zakończenie konfliktu o najbardziej zapalny i symboliczny region mikroświata - coś na kształt pokoju na Bliskim Wschodzie. Wierzę, że nas na to stać. Wierzę, że Sarmacja dostrzeże w tym pomyśle, w tej propozycji, wartość dodaną jaką on niesie.

Kiedy Andronik został Konsulem Sclavinii przedstawił program, w którym zawarł punkt odnośnie "ataku" na Scholandię. MSZ KD złożył stanowczy protest na te działania i oczekiwał stanowczej reakcji Rządu. Jednak przypominam, że Robert Fryderyk podczas swoich rządów w KD wypowiedział traktat o uznaniu unii dreamlandu ze Scholandią oraz przekazaniu Awary. Więc moje pytanie brzmi: na cóż protesty władz Dreamlandu na "atak" Sclavinii na Scholandię, skoro Scholandia to oddzielne państwo? Traktat był, uznawana unia. Trakat wypowiedziany, nie ma unii.

Jednak przekazałem sprawę JKM (o czym może zaświadczyć) i prowadziłem rozmowy z Andronikiem. Odpowiedzi udzieliłem naraz o Scholandię i o Awarę. Jak się można domyślać MSZ KD nie był zadowolony z obrotu spraw. Ale idźmy dalej.

I nastał piękny, słoneczny dzień (a było to wczoraj) kiedy MSZ KD notyfikował fakt wypowiedzenia traktatu mającego 17 lat! (link do aktu).

Treść notyfikacji:

W imieniu JKM Macieja II, Rządu Królewskiego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Dreamlandu chciałbym że smutkiem poinformować, iż w związku z faktem, że pani Ambasador, która miała przybyć do Dreamlandu w imieniu Księstwa Sarmacji dotąd tego nie uczyniła, cofamy agreement udzielony dla Niej.
Jednocześnie, działając z upoważnienia Komitetu Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu notyfikuję Waszej Ekscelencji, iż Królestwo Dreamlandu wypowiada umowę z dnia 13 lipca 2002 tj. Traktat o stosunkach dyplomatycznych między Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji.[...] To oczywiście oznacza również wycofanie ambasadora KD z Księstwa Sarmacji i zamknięcie ambasady dreamlandzkiej w Grodzisku.

Tak więc kończąc przedstawiania faktów pragnę podsumować to tymże, że nie dość, że kd otrzymało więcej to jeszcze nic nam nie dało. Zarzuty co do mojej osoby cytuję "MSZ KS ma w d*pie MSZ KD i całe KD" jest niedorzeczne. Starałem się w miarę swoich sił przedstawiać "propozycje" MSZ KD i odpowiadać na każde jego pytanie. Fakt, że ambasadorka nasza nie była aktywna na stanowisko to jedno, ale próbę normalizacji stosunków na linii KS-KD podejmowaliśmy obydwoje MSZ. Jak widać na koniec całe 2 miesiące rozmów i wykonywanie próśb MSZ KD kończy się jak kończy. (Tak, powtarzam się).
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Re: Komunikat ws. ostatnich wydarzeń [dreamland]

Postprzez Piotr III Łukasz 20 paź 2019, o 16:58

Tak jest, potwierdzam wszystko. Dokładnie tak to wyglądało. Ustąpiliśmy, chcieli więcej, nic nie dając w zamian. Cóż, nie daliśmy korytarza eksterytorialnego i jeszcze radiostację pewnie zaatakowaliśmy. Szkoda słów.

Ale bardzo dziękuję Panu Ministrowi za te wyjaśnienia. Nie ma w nich nic nieprawdziwego, ani naciąganego. Czyste fakty. Teraz proszę oceniać.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Laurencjusz 20 paź 2019, o 17:22

Wasza Książęca Mość!
Czcigodny Panie Ministrze!

Również podtrzymuję swoje słowa, bo Robert Fryderyk nie ma prawa składania propozycji dotyczących czegoś co do niego nie należy. Mam tu na myśli Wyspę Awara. Jeszcze raz powtarzam. Łapy precz od Awary, a to, że w Dreamlandzie przestało się respektować wcześniej zawarte umowy bez żadnego powodu od dawna mni nie dziwi.

Dreamland mimo tylu lat istnienia i wielu dokonań na arenie międzymikronacyjnej usilnie stara sobie zasłużyć na miano yoyonacji. To smutne.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez piwniczak 20 paź 2019, o 17:43

Laurencjusz napisał(a):To smutne.

To jest bardzo smutne, tak po ludzku.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica